مسترکار - دنیای خودرو

حضور بنگاه های كوچك و متوسط در بازارهای جهانی پررنگ می شود

حضور بنگاه های كوچك و متوسط در بازارهای جهانی پررنگ می شود به گزارش مستر کار در نشست مشترک معاونان وزارت خانه های امور خارجه و صنعت، معدن و تجارت بر توسعه و گسترش همکاریهای بین المللی صنایع کوچک و متوسط (SMEها) در بازارهای جهانی تاکید گردید.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در نشست مشترکی که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه برگزار شد، توسعه و گسترش همکاریهای بین المللی صنایع کوچک و متوسط در بازارهای جهانی مورد بررسی و هم اندیشی قرار گرفت.
«علی رسولیان» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، در این جلسه بر ضرورت تحکیم ارتباطات و هم افزایی بیشتر سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با وزارت امور خارجه برای پشتیبانی از حضور SMEها در بازارهای منطقه ای و فرامنطقه ای تاکید کرد.
وی در ادامه، شناسایی و تسهیل ارتباط سازمان های همتراز صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در کشور محل مأموریت، تسهیل عقد تفاهمنامه همکاری با آن سازمان ها و پیگیری و کمک به اجرایی کردن مفاد تفاهمنامه های قبلی، شناسایی فرصت های تجاری- صنعتی در کشور محل مأموریت و اعلام آن به این سازمان و شناسایی و عرضه لیست نمایشگاه ها و رویدادهای تخصصی مهم برای SMEهای ایران در کشور محل مأموریت را همچون انتظارات سازمان متبوع خود از وزارت امور خارجه اعلام نمود.
برپایه این گزارش، معرفی فرصت های سرمایه گذاری موجود در شهرک های صنعتی و طرح های مطالعات امکان سنجی متقاضیان جذب سرمایه گذار خارجی (PFS) در نشست های سرمایه گذاری، معرفی و صدور خدمات فنی و مهندسی (مطالعه، مکان یابی، طراحی، ساخت و بهره برداری از شهرک های صنعتی و انتقال تجربیات در حوزه توسعه صنایع کوچک و خوشه های کسب وکار) و کمک به هم افزایی برنامه های حمایتی طرفین برای ایجاد مراکز صنعتی و تجاری در کشورهای هدف، از دیگر انتظارات سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از وزارت امور خارجه در این جلسه بود.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه هم در این دیدار با بیان رویکرد و آمادگی معاونت متبوع خود برای همکاریهای مشترک با سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، اعلام نمود: از هیچ تلاشی برای ارتقاء و حضور SMEها در بازارهای جهانی کوتاهی نخواهد شد.
«سید رسول مهاجر حجازی» با تشریح امکانات پورتال وزارت امور خارجه، از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خواست تا نسبت به معرفی این ظرفیت ارتباطی برای بهره مندی شرکتهای کوچک و متوسط از اطلاعات رویدادهای جهانی در رابطه با فعالیتهای اقتصادی و فرصت های سرمایه گذاری و همکاریهای مشترک با جهان اقدام گردد.
وی در ادامه بر آمادگی معاونت دیپلماسی اقتصادی برای درج پروفایل انگلیسی شرکتهای کوچک و متوسط در پورتال وزارت امور خارجه تاکید کرد تا از این طریق SMEها هرچه بیشتر در معرض دید کاربران اقتصادی، صنعتی و تجاری داخلی و خارجی قرار گیرند.
در آخر این نشست مقرر شد با کمک وزارت امور خارجه از پتانسیل ایرانی ها مقیم خارج از کشور که تمایل به سرمایه گذاری در صنایع کوچک و متوسط دارند استفاده گردد.
همچنین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای پذیرش هیأت هایی از مدیران تأثیرگذار بخش های مختلف دولتی و خصوصی برای معرفی توانمندی های صنایع کوچک و متوسط و برگزاری رویدادهای آشناسازی صاحبان کسب و کار کشورهای خارجی با توانمندی های صنعتی ایران در کشورهای محل مأموریت سفارتخانه های ایران اعلام آمادگی کرد.


1400/03/29
13:26:44
526
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو