مسترکار - دنیای خودرو

تاكید وزیر صنعت بر استفاده از منابع مالی طرح تام برای توسعه صنعت گوهر

تاكید وزیر صنعت بر استفاده از منابع مالی طرح تام برای توسعه صنعت گوهر وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین جلسه شورای راهبری توسعه صنعت گوهرسنگ ها بر استفاده از منابع طرح تام تا سقف 500 میلیارد تومان برای توسعه صنعت گوهر سنگ تاکید نمود.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران "شاتا"، علیرضا رزم حسینی در اولین جلسه شورای راهبری توسعه صنعت گوهرسنگ ها، اضافه کرد: در زمینه گوهرسنگ ها و جواهرات در مراحل ابتدایی کار هستیم و در حوزه استخراج، آموزش و فرآوری باید فعالیت توسعه یابد.
** انجام اکتشافات برای شناسایی ذخایر جدید گوهرسنگ
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در زمینه معادن باید اکتشافات جدید برای شناسایی ذخایر گوهرسنگ ها صورت گیرد، اشاره کرد: ظرفیت های خوبی به ویژه در مناطق کویری (سمنان، کرمان و یزد و....) وجود دارد و ارتقاء اکتشافات معدنی باید در دستور کار واقع شود.
رزم حسینی همین طور بر انجام اکتشافات با برنامه زمان بندی مشخص و با مشارکت بخش خصوصی تاکید داشت.
** مشارکت بخش خصوصی در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ ها
وی همین طور خواهان حضور و مشارکت همه جانبه تشکل ها و انجمن های بخش خصوصی در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ ها شد و اظهار داشت: بخش خصوصی محوریت کار را در دست بگیرد و دولت بعنوان تسهیل گر در صحنه حضور داشته باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه بیان کرد: حوزه جواهرات نیز باید در شورای راهبری صنعت گوهرسنگ ها وارد شود و با بخش گوهرسنگ ها ترکیب گردد. جواهرات طراحی، کیفیت و صادرات خوبی دارد.
رزم حسینی با اعلان اینکه تولید طلا و نقره در وضعیت خوبی قرار دارد و روز به روز بهتر، از تشکل های در رابطه با صنعت جواهر آلات نیز خواست تا در این عرصه وارد شوند.
** استفاده از منابع طرح تام تا ۵۰۰ میلیارد تومان برای ارتقاء صنعت گوهرسنگ
وی افزایش سهم اشتغال را از چشم اندازهای خوب این حوزه دانست و اظهار داشت: از منابع طرح تام بعنوان تسهیلات تا ۵۰۰ میلیارد تومان می توانیم در اختیار ارتقاء این صنعت خصوصاً برای کارگاه های کوچک گوهر سنگ ها قرار بدهیم.
وزیر صمت همین طور یادآوری کرد: کارگاه های کوچک گوهر سنگ در نیشابور، شهربابک و قزوین ظرفیت های خوبی ایجاد کرده اند.
رزم حسینی در آخر تاکید کرد: در زمینه مجوزها برای کارگاه های کوچک این صنعت باید تسهیلگری صورت گیرد و فعالیت در حوزه گوهر سنگ ها دارای لیسانس، شناسنامه و استاندارد تعریف شده باشد.
پیشتر معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از هدفگذاری برای تامین دست کم ۵۰ هزار میلیارد تومان بوسیله طرح تامین مالی واحدها و پروژه های دارای اولویت (تام) در سال ۱۴۰۰ آگاهی داد.
«سعید زرندی» در آیین امضای تفاهم نامه تامین مالی واحدها و پروژه های دارای اولویت (طرح تام) اضافه کرد: سه منبع مشخص مالی که سیاست ها و وظایف قانونی دولت برای پشتیبانی از بخش صنعت، معدن و تجارت بوده در سال ۱۳۹۹ مورد استفاده قرار گرفت.
وی اظهار داشت: بوسیله بند (الف) تبصره (۱۸) حدود ۹ هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی تزریق شد، همین طور میزان تزریق تسهیلات به واحدهای تولیدی بوسیله ابلاغیه رونق تولید ۲۷ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان بوده است.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از پرداخت تسهیلات به واحدهای صادراتی از سال قبل بعنوان سرمایه در گردش آگاهی داد و افزود: در این راستا نیز سه هزار و ۴۷۵ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی با مزیت صادراتی پرداخت شده است.


1400/03/31
09:47:49
744
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو