رزم حسینی در بازدید از ایمیدرو تاكید كرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت های معدنی منطقه و حضور در عرصه های بین المللی

ضرورت استفاده از ظرفیت های معدنی منطقه و حضور در عرصه های بین المللی به گزارش مستر کار وزیر صنعت،  معدن و تجارت ضمن اشاره به نقش حوزه معادن و صنایع معدنی در اقتصاد و توسعه متوازن در کشور، خواهان راه اندازی بخش تخصصی برای فعالیتهای این سازمان در عرصه های بین المللی شد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا رزم حسینی» در جریان بازدید از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو)، با اشاره به اینکه معادن از ثروت های ملی هستند، بر استفاده از این ظرفیت در جهت توسعه متوازن کشور تصریح کرد.
وی اظهار داشت: ایمیدرو علاوه بر تولید باید در مدیریت کارآمد اقتصادی هم ایفای نقش کند.
رزم حسینی ضمن اشاره به لزوم وجود امنیت سرمایه گذاری در کشور، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در جهت توسعه و اجرای طرح های جدید در حوزه معدن و صنایع معدنی را ضروری برشمرد و بر ضرورت سیاست گذاری های جدید در جهت تکمیل زنجیره ارزش در بخش معدن تصریح کرد.
وی با یادآوری توانایی های تخصصی و علمی و سرمایه های انسانی در ایمیدرو، انجام فعالیتهای معدنی در بخش مطالعات و عملیات در دیگر کشورهای منطقه را فرصت خوبی برای حضور در مجامع بین المللی برشمرد.
ویر صنعت، معدن و تجارت همچینن بر نقش آفرینی این سازمان در عرصه های بین المللی تصریح کرد و راه اندازی یک بخش تخصصی در حوزه بین الملل را در تحقق این هدف اثرگذار دانست.
وی ضمن اشاره به پیگیری این وزارت خانه در جهت اجرای سیاست های تسهیل کننده تجارت خارجی، خواهان انجام کار کارشناسی و مطالعات دقیق در حوزه واردات مواد اولیه معدنی در جهت بهره برداری بهینه و حفظ ذخایر معدنی کشور شد.
تمرکز بر بومی سازی و توسعه ساخت داخل در بخش معدن
وی درباره مدیریت توسعه ای ایمیدرو اضافه کرد: با عنایت به نیاز کشور و تنوع معادن در داخل و همینطور ظرفیت های معدنی که در کشورهای منطقه وجود دارد، بومی سازی و توسعه ساخت داخل باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا بتوان از این ظرفیت ها بیشترین و بهترین بهره برداری را در جهت توسعه و خلق ثروت انجام داد.
رزم حسینی با تکیه بر اهمیت دستگاههای نظارتی در حوزه اقتصادی کشور و مبارزه با فساد و رانت، تعامل این دستگاه ها با بخش تولید و همراهی با دولت و بخش صنعت و معدن را ضروری دانست و آنرا یکی از شرایط مهم برای تحقق اهداف اقتصادی کشور اعلام نمود.
در این بازدید، گزارشی از عملکرد، اقدام ها و مأموریت های این سازمان و هم چالش ها و نیازهای پیش روی آن توسط مدیران ایمیدرو عرضه شد.


1400/04/01
21:00:58
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو