مسترکار - دنیای خودرو
رزم حسینی تاكید كرد:

ضرورت تنظیم سیاست های پولی در امتداد تقویت تولید

ضرورت تنظیم سیاست های پولی در امتداد تقویت تولید به گزارش مستر کار وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر تاثیر سیاست های پولی کشور در عرصه تولید و صنعت، اظهار داشت: هرگونه تصمیم گیری در زمینه سیاست های پولی و اقتصادی باید در امتداد تقویت صنعت، تولید، صادرات و واردات باشد که در غیر این صورت با افزایش نقدینگی در جامعه تورم و گرانی ایجاد می شود.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا رزم حسینی» در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت صنعت با سازمان بورس و اوراق بهادار بمنظور تامین مالی تولید با سرمایه های خرد مردمی، اجرای این طرح را یکی از برنامه های مهم برای هدایت نقدینگی سرگردان به حوزه تولید در امتداد مقابله و کنترل تورم و گرانی برشمرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اجرای طرح «تامین مالی تولید با سرمایه های خُرد» و طرح «اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر» را از برنامه های مهم این وزارتخانه برای هدایت نقدینگی به حوزه تولید عنوان نمود و آنها را سبب افزایش تولید ناخالص داخلی، اشتغال و توسعه اقتصادی دانست.
وی، سهم واحدهای خُرد در جهان و ایران در زمینه اشتغال و تولید را بالا توصیف کرد و ایجاد یک بستر مناسب برای جذب سرمایه های خُرد در این واحدها را از وظایف وزارت متبوع خود اعلام نمود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: تحقق این هدف با بهره گیری از بازار سرمایه در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته است.
وی همین طور به موضوع بیمه سرمایه گذاری و تضمین حفظ اصل سرمایه مردم اصرار کرد و آنرا موضوعی مهم و عملیاتی برشمرد.
رزم حسینی در ادامه با اشاره به خدمات مناسب مشاوره ای در عرصه تولید در شهرک های صنعتی کشور، اظهار داشت: ظرفیت تولید در کشور شایان توجه است و سیاست وزارت صنعت در بخش تجارت بین المللی، واردات مدیریت شده و مبتنی بر تولید داخل است و واردات را برمبنای سیاست های بالادستی، در امتداد تقویت واحدهای تولیدی مدیریت خواهدنمود.
وی در آخر رشد صنعتی کشور در سال قبل را ۷.۱ درصد اعلام نمود و اضافه کرد: در سه ماه نخست امسال، با وجود همه مشکلات و محدودیت هایی که وجود داشت، در ۲۴ رشته صنعتی شاهد رشد بیش از ۵۰ درصدی بودیم و در بخش تجارت بین المللی نیز دستاوردهای خوبی حاصل شده است و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، امروز تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارت صنعت، معدن و تجارت با سازمان بورس و اوراق بهادار و پلت فرم های دارای مجوز بمنظور استفاده از سرمایه های خرد مردمی در قالب تامین مالی تولید بوسیله بازار سرمایه و ابزارهای نوین تامین مالی منعقد شد.منبع:

1400/04/03
14:33:52
342
5.0 از 5
تگهای خبر: ابزار , بیمه , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو