مسترکار - دنیای خودرو

كدام مشاغل همچنان تسهیلات كرونائی می گیرند؟

كدام مشاغل همچنان تسهیلات كرونائی می گیرند؟ مستر کار: مشاغلی که تحت تاثیر کرونا صدمه ای جدی دیده اند تا اختتام شهریور1400 از تسهیلات کرونائی بهره مند خواهند شد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام اتاق تجاری تهران، ستاد مقابله با کرونا موافقت خود با تمدید تسهیلات برخی مشاغل لطمه دیده از شیوع ویروس کرونا را اعلام نموده و معافیت های آنها تا اختتام تابستان ادامه خواهد داشت.
برمبنای اعلام این اتاق، مراکز آموزشی، آموزشگاه ها و مهد کودک ها، مراکز فرهنگی، هنری و رسانه ای، موزه ها، سینماها و تئاترها، مراکز تفریحی، باغ وحش ها و شهربازی ها، مراکز ورزشی، مراکز مربوط به گردشگری، شرکت های حمل و نقل مسافر برون شهری، مراکز پذیرایی، قنادی، آرایشگاه های مردانه، زنانه مشمول این بسته حمایتی خواهند بود.
این تسهیلات در زمینه حمایت های مالیاتی، بانکی، بیمه ای و سایر حمایت ها اجرائی می شود. یکی از تسهیلات در نظر گرفته شده در این مصوبه برای حمایت های مالیاتی، آنست که برای مشاغل و کسب و کارهای به شدت لطمه دیده از کرونا، بدهی مالیاتی قطعی شده مالیات های عملکرد و ارزش افزوده که تاریخ سررسید پرداخت آنها تا آخر سال ۱۳۹۹ بوده است، تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال جاری بدون محاسبه جریمه دیرکرد برای مدت مذکور امهال می شود.
همین طور به سبب حمایت های بانکی، اقساط تسهیلات دریافتی این کسب و کارهای لطمه دیده که موعد پرداخت آنها در چهارماهه اول سال ۱۴۰۰ بوده و در این بازه زمانی پرداخت نشده، منوط به آنکه بدهی آنها به شبکه بانکی تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۱ در طبقه جاری قرار گرفته باشد به انتهای دوره تقسیط منتقل می شود تا طی چهار قسط بعد از آخرین قسط وصول شود.
خسرو فروغان گران سایه – عضو اتاق تجاری ایران – در گفت و گو با ایسنا، درباره نحوه پشتیبانی از مشاغل لطمه دیده از کرونا، بیان کرد: آنچه برای فعالان اقتصادی بیشترین اهمیت را دارد، اجرای درست سیاست های حمایتی و پرهیز از وعده و شعارهای بی اساس است. در سالهای قبل ما بارها شاهد آن بوده ایم که وعده ای برای بهبود وضعیت بنگاه های اقتصادی ارائه می شود اما هیچیک از آنها راه به جایی نمی برند.
به گفته ی ایشان، وقتی به یک سرمایه گذار وعده کمک داده شده اما اجرائی نمی گردد این حتی امکان برنامه ریزی در سطح کلان را نیز از بنگاه اقتصادی می گیرد و بدین جهت چه در زمینه کرونا و چه در سایر بخش ها باید کوشش کرد وعده هایی را داد که اجرائی شوند.
فروغان گران سایه اشاره کرد: در طول ماه های گذشته بخش های مختلف اقتصاد از شیوع ویروس کرونا لطمه دیده اند. باید به شکل دقیق بررسی کرد که کدام صنف و کدام گروه شغلی بیشترین لطمه را دیده و این حمایت ها از آن بخش حداکثری باشد. بدین جهت باید با کنار گذاشتن نگاه کلی نگر به شکل جزئی مشکلات هر صنف را بررسی کرد.
منبع:

1400/04/04
18:38:06
493
5.0 از 5
تگهای خبر: بیمه , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو