مسترکار - دنیای خودرو

برنامه های عملیاتی طرح جامع گوهرسنگ ها به تصویب رسید

برنامه های عملیاتی طرح جامع گوهرسنگ ها به تصویب رسید به گزارش مستر کار برنامه های عملیاتی طرح توسعه صنعت گوهرسنگ ها با حضور پنج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی گردید و به تصویب رسید.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، برنامه های عملیاتی توسعه صنعت گوهرسنگ ها در دو افق ۱۴۰۵ و ۱۴۱۰ طرح ریزی و نهایی شده است.
بر این اساس افق ۱۴۰۵ استراتژی اصلاح ساختار کلان صنعت گوهرسنگ، استراتژی توسعه زیرساخت ها و بهبود محیط کسب و کار صنعت گوهرسنگ، استراتژی توسعه مدیریت و منابع انسانی در صنعت گوهرسنگ، استراتژی توسعه منابع تأمین گوهرسنگ خام و استراتژی توسعه سرمایه گذاری و تولید در صنعت گوهرسنگ را در بر می گیرد.
از سوی دیگر تا افق ۱۴۱۰ هم استراتژی توسعه منابع تأمین گوهرسنگ خام، استراتژی توسعه سرمایه گذاری و تولید در صنعت گوهرسنگ و در نهایت استراتژی توسعه بازار داخلی منطقه ای و جهانی صنعت گوهرسنگ عملیاتی می شود.
برنامه های فوق با حضور «وجیه اله جعفری» رئیس هیات عامل ایمیدرو، «اسداله کشاورز» معاون امور معادن و صنایع معدنی، «علیرضا شهیدی» رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، «علی رسولیان» رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و «مهدی صادقی نیارکی» معاون امور صنایع در محل ایمیدرو، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تایید رسید.
طرح جامع توسعه گوهرسنگ ها که از محورها و مأموریت های جدید ایمیدرو برای راهبری است، در حدود ۲ سال قبل ابتدا با حضور روسای تشکل های بخش خصوصی همچون خانه معدن، اتحادیه طلا و جواهر اتاق اصناف، کانون هماهنگی دانش و صنعت و بازار جواهر و سنگ های قیمتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بانک مرکزی، معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا، دفاتر مرتبط وزارت صنعت، سازمان های صنعت استان ها، گمرک جمهوری اسلامی و همینطور شخصیت های مراکز علمی و دانشگاهی تهیه و تصویب شده بود.
این طرح اسفند ماه گذشته جهت بررسی فرایندهای توسعه ای در اختیار ریاست جمهوری قرار گرفت.
در هفته جاری هم سند توسعه این طرح کلان، به تایید «علیرضا رزم حسینی» وزیر صنعت معدن و تجارت رسید.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، پیش تر وزیر صنعت، معدن و تجارت با تکیه بر این که در حوزه معادن باید اکتشافات جدید برای شناسایی ذخایر گوهرسنگ ها صورت گیرد، خاطرنشان کرد: ظرفیت های خوبی بخصوص در مناطق کویری (سمنان، کرمان و یزد و....) وجود دارد و ارتقاء اکتشافات معدنی باید در دستور کار واقع شود.
رزم حسینی همینطور بر انجام اکتشافات با برنامه زمان بندی مشخص و با مشارکت بخش خصوصی تاکید داشت.منبع:

1400/04/09
10:11:54
280
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو