در پی روند افزایشی نرخ ارز رخ داد

بازگشت قیمت سكه و طلا بر مدار صعودی

بازگشت قیمت سكه و طلا بر مدار صعودی به گزارش مستر کار به قول نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، باوجود کاهش قیمت ها در بازارهای جهانی، قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی با عنایت به صعود نرخ ارز، تحت تأثیر اخبار سیاسی-اقتصادی مذاکرات، باردیگر از مسیر کاهش قیمت بازگشته و طی یک هفته اخیر صعودی پیش رفته است.


محمد کشتی آرای در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در هفته ای که گذشت، تغییرات قیمت اونس جهانی بسیار مختصر بود، اظهار نمود: قیمت اونس در بازارهای جهانی در صورتی که طی هفته های گذشته سیر صعودی داشت، شرایط خرید و فروش و همینطور تأثیر ارزهای دیجیتالی سبب شد که قیمت اونس جهانی در دو هفته اخیر رو به کاهش گذاشته و به شکلی در یک هفته گذشته، از ثبات نسبی برخوردار شد. در این هفته، قیمت اونس جهانی با شش دلار کاهش به ۱۷۷۶ دلار رسید.
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، افزود: برخلاف کاهش قیمت اونس جهانی، نرخ ارز در داخل کشور در هفته گذشته (و به طور کلی طی ۱۰ روز اخیر) از کانال ۲۳ هزار تومان به کانال ۲۴ هزا تومان و در نهایت در انتها معاملات روز گذشته (پنجشنبه) به کانال ۲۵ هزار تومان صعود پیدا کرد؛ به طور متوسط حدود ۱۰۰۰ تومان هر دلار آمریکا در این هفته افزایش قیمت پیدا کرد.
وی تصریح کرد: افزایش نرخ ارز باتوجه به نگاه بازار به مذاکرات وین و به جهت اخبار و صحبت های پیرامون مذاکرات بوده است و در مجموع فعلاً نرخ ارز تحت تأثیر نتیجه مذاکرات خواهد بود که درصورتیکه مثبت پیش رود، کاهش و اگر به نتیجه نرسد، بدین شکل افزایش خواهد یافت.

سکه ۲۷۰ هزار تومان و طلا بیشتر از ۱۸ هزار تومان گران شد
این مقام صنفی ضمن اشاره بر تاثیرگذاری این دو عامل بر قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی، در ارتباط با تغییرات قیمت ها طی یک هفته اخیر، اظهار داشت: این افزایش قیمت ارز در این هفته سبب شد که هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار طرح جدید با ۲۷۰ هزار تومانی افزایش به ۱۰ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان برسند. همینطور هر قطعه نیم سکه و ربع سکه هر یک ۱۵۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته رشد قیمت داشته و به ترتیب نیم سکه به پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ربع سکه به سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسیده اند.
کشتی آرای اضافه کرد: سکه های یک گرمی بانک مرکزی هم با کاهش ۵۰ هزار تومانی هفتگی در آخرین معاملات دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هم قیمت دارد. به همین ترتیب هر مثقال طلای آب شده با افزایش ۸۰ هزار تومانی به چهار میلیون و ۶۴۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۱۸ هزار و۵۰۰ تومانی به یک میلیون و ۷۱ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است.

حباب سکه ۹۰ هزار تومان بزرگتر شد
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در انتها با اشاره به اینکه معاملات در این هفته به طور متوسط افزایشی بود، اظهار نمود: سطح معاملات و دادوستدها طی هفته ای که گذشت بیشتر شده بود و این در حالی بود که طی دو هفته قبل از آن، سطح معاملات در بازار تحت تأثیر انتخابات به شدت کاهش پیدا کرده بود اما در این هفته باردیگر معاملات و دادوستدها به جریان عادی خود بازگشت. تقاضا برای خرید سکه طرح جدید جهت سرمایه گذاری های خرد افزایش پیدا کرد و بنابراین هم حباب سکه در این هفته با ۹۰ هزار تومان افزایش، به ۳۵۰ هزار تومان رسید که همین افزایش حباب سکه نشان دهنده وجود تقاضا در بازار است.1400/04/11
15:42:47
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو