مسترکار - دنیای خودرو
معاون استاندار تهران خبر داد:

پرداخت مطالبات قطعه سازان توسط خودروسازان ظرف مدت ۱۲۰ روز

پرداخت مطالبات قطعه سازان توسط خودروسازان ظرف مدت ۱۲۰ روز به گزارش مستر کار معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از پرداخت مطالبات قطعه سازان توسط خودروسازان ظرف مدت ۱۲۰ روز اطلاع داد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، حشمت الله عسگری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران اظهار داشت: جلسه امروز اختصاص به دغدغه های شرکت های خودرو ساز و قطعه ساز داشت. قطعه سازان ۳۰ درصد از مقدار مورد نیاز در کل استان را تولید می کنند. مهم ترین معظلی که هم اکنون قطعه سازان دارند این است که دوره پرداخت مطالباتشان توسط شرکت های خودرو ساز متوقف شده است.
وی ادامه داد: نخستین مصوبه امروز این بود که شرکت های خودرو ساز در قالب قردادها و قوانین ظرف ۱۲۰ روز مطالبات قطعه سازان را پرداخت کنند. خودروسازان هم گلایه هایی دارند که قیمت گذاری دستوری سبب شده تا ضرر کنند و سود کلانی نصیب دلالان شود. اعتقاد آنها بر این است که اگر قیمت گذاری دستوری برداشته شود، به بدهی های قطعه سازان افزوده نمی گردد.
وی افزود: بخش عمده ای از قطعات در انبارها رسوب شده و مصوب شد که درصدی بتوانند مواد اولیه در گمرکات را خارج کنند. قسمتی از منابعی که بعنوان تسهیل بدهی خودرو ساز به قطعه ساز بوسیله نظام بانکی پرداخت می شود بوسیله خرید دین است، متاسفانه قطعه سازان اعلام نمودند که تعدادی از پرداختی ها در بانک ها بلوکه می شود که این مخالف قوانین و مقررات است و سیستم قضایی هم این را ابلاغ کرده است. قرار شد تمام پرداختی ها توسط بانک ها پرداخت گردد.
وی اشاره کرد: بطور طبیعی قطعه سازان وقتی نمی توانند طلب خودرا بگیرند به بدهی هایشان نزد تامین اجتماعی افزوده می شود که امیدواریم ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی ایران خودرو به قطعه سازان به حداقل برسد. ما از قطعه سازان و خودروسازان می خواهیم که تنها به بانک ها اتکا نکنند، چون منابع مورد نیاز آنها به ۵۰ هزار میلیارد تومان می رسد که شاید بانک داران نتوانند آنرا پرداخت کنند.1400/04/14
10:49:29
327
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو