مسترکار - دنیای خودرو
عضو هیات عامل صندوق نوآوری:

صندوق نوآوری از به هم رسانی دانش بنیان ها و صنایع حمایت می كند

صندوق نوآوری از به هم رسانی دانش بنیان ها و صنایع حمایت می كند عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق نوآوری از توسعه بازار و رفع نیازهای فناورانه و به هم رسانی شرکتهای دانش بنیان و صنایع مختلف حمایت می کند.


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی صندوق نوآوری وشکوفایی، دکتر محمدصادق خیاطیان در دومین دوره سلسله وبینارهای تخصصی با مبحث کارآفرینی و فرصت های شغلی در حوزه های زیست شناسی، زیست پزشکی و علوم کشاورزی در مورد فرآیند ارزیابی شرکتهای دانش بنیان اضافه کرد: در این فرآیند سه معیار سطح فناوری، داشتن تسلط به دانش فنی و داشتن نمونه اولیه و نمونه آزمایشگاهی مدنظر است که در معیار سطح فناوری، لیست محصولات فناورانه از انعطاف و پویایی بیشتری برخوردار می باشد و مدام درحال بروزرسانی است.
وی درباره شرکتهای دانش بنیان در حوزه های زیست فناوری و کشاورزی عنوان کرد: هم اکنون ۲۳۰ شرکت دانش بنیان در این عرصه ها فعال می باشند که بخشی از این شرکت ها در سالهای ۹۸ و ۹۹ فروش ۲۱۰۰ میلیارد تومانی داشتند که این رقم قابل توجه است.
عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه تعداد اشتغال بوجود آمده توسط شرکتهای دانش بنیان در حوزه های زیست فناوری و کشاورزی را پنج هزار شغل اعلام نمود و اضافه کرد: ۱۰ سال از قانون پشتیبانی از شرکت ها و موسسات دانش بنیان می گذرد، امروز حدود ۵۰ درصد ظرفیت شرکت ها در تهران مستقر است که این عدد باید صدمه شناسی شود و به سایر مناطق کم برخوردار و محروم در مورد استقرار شرکتهای دانش بنیان هم توجه ویژه ای شود.
خیاطیان درمورد نقش شرکتهای دانش بنیان در رفع مسائل راهبردی کشور اظهار داشت: با عنایت به این که در بعضی حوزه ها واردات زیادی داریم، شرکت ها باید از واردات بی رویه جلوگیری و همینطور مشکلات واکسن و خوراک دام و طیور و کالاهایی که در تحریم بودند را برطرف کنند.
وی در مورد پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان بیان نمود: مطابق قانون مصوب سال ۸۹، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت های مشاوره ای، بیمه ای، معافیت مالیاتی و سربازی از شرکتهای دانش بنیان می کند و همینطور صندوق نوآوری و شکوفایی نقش حمایتی این شرکت ها را در تأمین مالی برعهده دارد.
خیاطیان بر استفاده از فارغ التحصیلان جهت نوآوری و فناوری تصریح کرد و اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم با جهت گیری های فناورانه، حوزه کشاورزی سنتی را با کمک فارغ التحصیلان دانشگاهی به مدرن تبدیل نماییم و البته کمک شتاب دهنده ها در این عرصه هم مهم می باشد.
عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی درباره توسعه شتاب دهنده ها هم اظهار داشت: در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسیر دشواری برای توسعه شتاب دهنده ها وجود ندارد و ظرفیتی که برای ایجاد شتاب دهنده ها ایجاد شده، بی نظیر است.


1400/04/15
13:06:10
483
5.0 از 5
تگهای خبر: آزمایش , بیمه , فناوری , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو