مسترکار - دنیای خودرو
رییس سازمان صمت كرمانشاه:

ایران خودرو كرمانشاه برای افزایش تولید ۶۰ هزار میلیاردریال نیاز دارد

ایران خودرو كرمانشاه برای افزایش تولید ۶۰ هزار میلیاردریال نیاز دارد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه اظهار داشت: برای رسیدن شرکت ایران خودرو کرمانشاه به ظرفیت ۱۰۰ هزار دستگاه در سال به بیشتر از ۶۰ هزار میلیاردریال منابع مالی نیاز است.


«محسن دارابی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ضمن اشاره به سفر روز گذشته مدیرعامل بانک صنعت و معدن به استان کرمانشاه به تشریح آخرین وضعیت پروژه های تکمیل شده مصوبات سفر مقام معظم رهبری در استان کرمانشاه پرداخت و عنوان کرد: شرکتهای ایران خودرو و قوطی سازی سینا از مهم ترین مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه است که وارد فاز ساخته شده اند.
وی اضافه کرد: ساخت واحد تولیدی ایران خودرو در استان علاوه بر اشتغال زایی، سبب ایجاد قطعه سازی و هم تربیت نیروی کار ماهر در استان شده که در این راستا انسجام و توسعه بخش تولید قطعات خودرو را با خود به دنبال داشته است.
دارابی با بیان این مطلب که توسعه و تکمیل ظرفیت ایران خودرو کرمانشاه به منابع مالی زیادی نیاز است، اضافه کرد: برای تکمیل ظرفیت ایران خودرو کرمانشاه و رسیدن به ظرفیت ۱۰۰ هزار دستگاه در سال به ۶۰ هزار میلیاردریال منابع مالی جدید نیاز است.
رییس سازمان صمت کرمانشاه خاطرنشان کرد: در همین راستا مقرر شده جلسه ای با حضور آقای بازوند استاندار و با محوریت بانک صنعت و معدن و مدیرعامل ایران خودرو این مورد مطرح و کارهای تأمین منابع مالی توسط چند بانک به صورت سندیکایی احصاء و به منظور جمع بندی و اتخاذ تصمیم نهایی جلسه ای با همین اعضاء در حضور آقای رزم حسینی وزیر صنعت و معدن برگزار گردد.
وی در ادامه از تأمین منابع مالی شرکت مهرکام پارس توسط بانک صنعت و معدن اطلاع داد و اضافه کرد: در این نشست مصوب شد از جانب بانک صنعت و معدن ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور توسعه محصولات خود ازجمله تولید انواع مه شکن، سپر جلو، رکلاینر صندلی و حسگر تخصیص یابد.
دارابی خاطرنشان کرد: در مورد قوطی سازی سینا هم در این نشست مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان از محل منابع طرح تام به منظور تأمین مواد اولیه (فویل) به این واحد تولیدی اختصاص پیدا کرد.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو کرمانشاه هم از رشد ۲۲ درصدی تولید سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شرکت اطلاع داد و اظهار داشت: این شرکت هفت هزار و ۷۳۲ دستگاه خودرو از آغاز سال جاری تا آخر خرداد ماه تولید کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیشتر از هزار واحد تولیدی و صنعتی با بیشتر از ۳۰هزار اشتغالزایی دارد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور در جریان سفر یک روزه خود به کرمانشاه از شرکت قوطی سازی زمزم و مجموعه کارخانه ایلیا ذرت صحنه بازدید کرد و علاوه بر دیدار با فعالان اقتصادی شهرستان سنقروکلیایی در جلسه ستاد تسهیل استان هم حضور یافت.


1400/04/16
23:22:01
303
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو