مسترکار - دنیای خودرو

قیمت نان در مازندران تا ۳۰ درصد افزایش یافت

قیمت نان در مازندران تا ۳۰ درصد افزایش یافت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران افزایش 20 تا 30 درصدی قیمت انواع نان در نانوایی های یارانه ای و نیمه یارانه ای استان را تایید نمود و اظهار داشت که این نرخ از امروز شنبه 26 خرداد در تمامی نانوایی ها قابل اعمال است.


حسینعلی قوانلو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که افزایش قیمت نان برای نانوایی های یارانه یک یا دولتی و یارانه دو یا نیمه آزادپز در کارگروه آرد و نان استان مصوب و به نانوایی ها ابلاغ گردیده است.
وی اظهار داشت: طبق این مصوبه قیمت هر قرص نان بربری با وزن چانه ۴۲۰ گرم در نانوایی های یارانه یک ۱۰ هزار ریال، لواش با وزن چانه ۱۴۰ گرم چهار هزار ریال، تافتون با وزن چانه ۴۵۰ گرم هفت هزار و ۵۰۰ ریال و قیمت هر یک عدد نان سنگگ با وزن چانه ۴۵۰ گرم ۱۵ هزار ریال تعیین شده است.
قوانلو اضافه کرد: همین طور در این مصوبه قیمت هر یک عدد نان بربری در واحدهای خبازی نیمه آزادپز با وزن چانه ۵۲۰ گرم ۱۵ هزار ریال، لواش با وزن چانه ۱۵۰ گرم چهار هزار و ۵۰۰ ریال، تافتون با وزن چانه ۲۵۰ گرم هشت هزار ریال و قیمت هر یک عدد نان سنگگ با وزن چانه ۴۸۰ گرم نیز ۲۰ هزار ریال تعیین شده است.
رییس سازمان صنعت مازندران همچون دلیلهای اصلی افزایش قیمت نان را بالا بودن هزینه های تولید همچون خمیرمایه و دستمزد کارگر عنوان نمود و اظهار داشت: برای جبران این هزینه ها، قیمت واقعی انواع نان باید ۶۰ تا ۶۵ درصد افزایش می یافت ولی برای جلوگیری از وارد شدن فشار به مصرف کنندگان، افزایش تعدیل شده در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: به عوان نمونه قیمت هر یک کیلوگرم خمیرمایه پنج برابر و هزینه کارگر نیز تا ۴۴ درصد افزایش یافت و با در نظر گرفتن سایر هزینه ها و باتوجه به شرایط سخت اقتصادی و به جهت اینکه مردم فشار کمتری را متحمل شوند، کارگروه آرد و نان مازندران تصمیم گرفت که قیمت انواع نان به طور متوسط بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.
مازندران دارای پنج هزار و ۵۰۰ واحد خبازی فعال است که بنابر گزارش های رسمی تنها ۱۰ درصد آنها دارای درجه کیفی یک بوده و حدود پنجاه درصد نیز حائز پایین ترین رتبه یعنی درجه چهار هستند.
برابر آمار ماهیانه ۳۰ هزار تن آرد در میان نانوایی های مازندران در دو قالب یارانه اول و یارانه دوم توزیع می شود.
طی چند هفته اخیر خیلی از نانوایی ها در مازندران ساعات پخت نان را کاهش داده و علت آنرا تحویل نشدن آرد اعلام نموده بودند ولی شهروندان پیش بینی کرده بودند که احیانا این کار که سبب ایجاد صف های طولانی مقابل نانوایی ها شده بود، مقدمه ای برای افزایش قیمت نان خواهد بود.1400/04/28
09:09:48
225
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو