مسترکار - دنیای خودرو
معاون رییس جمهوری:

اجتماعی سازی مفهوم بهره وری در دستور كار باشد

اجتماعی سازی مفهوم بهره وری در دستور كار باشد رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: امروز نیاز داریم تا مفهوم بهره وری بیشتر از پیش اجتماعی سازی شده و ترویج عمومی اهمیت این مورد در دستور کار همه دستگاه ها قرار گیرد.


«جمشید انصاری» روز دوشنبه در آیین اولین دوره اعطای نشان ملی بهره وری ایران اضافه کرد: در این حوزه حرف های ناگفته، کارهای نکرده و راه های نرفته در کشور زیاد است و در واقع مفهوم جدیدی در فضای اقتصادی و اجرایی کشور تلقی می شود.
رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران به جرگه سازمان بهره وری آسیایی پیوست و در دهه ۶۰ آنرا تمدید کرد، اما در عمل فعالیتهای جدی در این عرصه بعنوان یک امر سازمان یافته از جانب دولت از دهه ۷۰ شروع شد که نشان داده است این مورد به اندازه کافی شناخته شده نبود یا اهمیت آن مورد توجه قرار نگرفت.
معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: آنچه مسلم است مبحث بهره وری هنوز پا به پای خیلی از مسائل مهم کشور جا نیفتاده و اجتماعی نشده است بر این اساس اجتماعی کردن مفهوم بهره وری در دستور کار قرار بگیرد.
وی افزود: در این راستا نیاز داریم از آرا و نظرات صاحب نظران مدیران فعالان رسانه ارتباط جمعی فعالان فضای مجازی و دانشجویان بخصوص در رشته مدیدریت و اقتصاد بهره بگیریم تا بیشتر از گذشته ترویج عمومی برای این مفهوم انجام و اجتماعی سازی شود.
انصاری تصریح کرد: صدمه شناسی و پرداختن به علل عدم توفیق در بهره وری از ضروریات است و بطور حتم کنکاش در علل مهم عدم توفیق، می تواند موانع آنرا رفع کند.
رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه امروز در کشور در بسیاری مفاهیم درگیر و گرفتار دو دسته افراد هستیم، اظهار داشت: دسته نخست افرادی هستند که تنها به ظاهر یک مفهوم می پردازند اما عمق مبحث را درک نکردند و دسته دوم هستند افرادی که حرف ها و نظراتی دارند که هیچ کس آنرا درک نمی کند و به نظر می آید در مفهوم بهره وری شاهد این مشکل هستیم.
وی اضافه کرد: امروز در مفهوم بهره وری در زمینه های فرهنگی جامعه کم توجه هستیم و ترویج آن نیازمند یک کار ظریف فرهنگی است.
معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: در جامعه ما با بستر فرهنگی حاکم که مدیران اسیر مسائل روز و چارچوب های خاص فرهنگی هستند نمی توان بدون توجه به آن در زمینه بهره وری موفق شد و این که بخواهیم با صرف هزینه های کم به نتیجه برسیم (کارکرد اصلی بهره وری) با فرهنگ عمومی جامعه ما همخوانی ندارد.
رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور عنوان کرد: برای استقرار یک مفهوم باید در وهله نخست همه زمینه های آنرا فراهم نماییم اما با عنایت به این که در مفهوم بهره وری به علت گرایش های فرهنگی جامعه یک برداشت ناقص از آن وجود دارد و در میان دانشگاهیان هم حرف های متناقضی زده می شود، نیازمند زمان بیشتری هستیم تا یک مفهوم واحد و دارای قابلیت اجرا را ترویج نماییم.
وی افزود: اگر این مساله بر اساس یک لزوم در دستور کار قرار گرفته و سازمان ملی بهره وری بعنوان یک رویکرد به آن بپردازد به نتایج بهتری خواهیم رسید تا این که بر اساس مفاهیم علمی به آن پرداخته شود.
انصاری تصریح کرد: در این راستا دولت و دستگاههای اجرایی باید ضمن ارتقای بهره وری در مجموعه های تابعه خود، هدایت گر جامعه به اهمیت مبحث و ترویج آن در بخش های مختلف باشند تا مبحث بهره وری هر چه بیشتر ترویج شده و درک عمومی از آن افزایش یابد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، در این مراسم با حضور انصاری از نشان ملی بهره وری ایران رونمایی گردید.





1400/04/30
23:10:22
436
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , دستگاه , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو