مسترکار - دنیای خودرو
وزیر صنعت خبر داد:

تكمیل اجرای طرح مزایده ۶ هزار محدوده معدنی در آینده نزدیك

تكمیل اجرای طرح مزایده ۶ هزار محدوده معدنی در آینده نزدیك وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اجرای همه مراحل مزایده سراسری محدوده های معدنی بصورت شفاف و قانونی، از تکمیل اجرای این طرح بزرگ در آینده نزدیک با افزایش تعاملات بین دستگاهی آگاهی داد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علیرضا رزم حسینی» در نشست بررسی چگونگی تداوم مزایده سراسری محدوده های معدنی، اجرای این طرح را در جهت اجرای تکالیف قانونی وزارت خانه و همینطور تأکیدات مقام های عالی نظام عنوان نمود و اضافه کرد: اجرای این طرح بزرگ به صورت کاملا شفاف و قانونی در جریان است و با استقبال خیلی خوب افراد دارای صلاحیت فنی و مالی همراه شده است.
وی ضمن اشاره به برخی ابهام های بوجود آمده درباره اجرای این طرح بزرگ، اظهار داشت: از روز نخست اجرای مزایده سراسری ۶ هزار محدوده معدنی، حجم عظیمی از سنگ اندازی ها، کم لطفی ها و مانع تراشی ها در راه اجرای آنرا پیشبینی می کردیم و با علم به گستردگی هجمه سازی ها ضد این طرح عدالت گستر نسبت به اجرای آن اقدام شد.
رزم حسینی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت همواره از حضور و همراهی همه نهادهای نظارتی در راه اجرای طرح ها و فرایندهای اقتصادی این وزارت خانه استقبال کرده است و درمورد اجرای طرح فعال سازی معادن هم برپایه نظرات اعلامی مسئولان دستگاه قضایی هیچ گونه شائبه ای متوجه این وزارت خانه نبوده و نیست.
وی از وجود برخی غرض ورزی های سیاسی و جریان سازی های رسانه ای ضد این طرح اطلاع داد و تصریح کرد: برخی صحنه آرایی های مخرب رسانه ای، آگاهانه یا نا آگاهانه کاهش اعتماد مردم نسبت به نظام را به دنبال دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تقدیر از تعاملات و همراهی های دستگاه قضایی در راه رشد تولید کشور، تکمیل هرچه سریع تر فرآیند اجرایی طرح آزادسازی ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور را با افزایش تعاملات بین دستگاهی خواهان شد.
تداوم روند اجرای مزایده های معدنی، به زودی
در ادامه این نشست، معاون قضایی دادستان کل کشور با تقدیر از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، بر اقدام های بدون شائبه این وزارت خانه در جریان اجرای این طرح تاکید کرد.
«سعید عمرانی» اقدام های وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت عمل به تکالیف قانونی در اجرای ماده 10 قانون معادن و همینطور بند «ط» تبصره 18 قانون بودجه سال 1400را بدون شائبه عنوان نمود و اضافه کرد: در همه دوران مسئولیت سعی کردیم بیشترین همراهی و همکاری را در جهت ارتقای شاخصهای تولید کشور با مدیران وزارت خانه برقرار کرده و موانع فعالیت و تلاش آنان را رفع نماییم.
رییس دبیرخانه ستاد مرکزی پیگیری و اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ضمن اشاره به سلامت، پاک دستی و عملکرد مطلوب وزیر صنعت در طول دوران تصدی این مسئولیت، تصریح کرد: با تکیه بر عدم ابطال یا لغو مزایده های در ارتباط با اجرای مزایده سراسری 6 هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور، بزودی شاهد تداوم روند اجرای مزایده ها بعد از انجام برخی هماهنگی ها و تعاملات بین دستگاهی در حوزه های اجرایی و نظارتی خواهیم بود.
وی نظرات و دیدگاه های عنوان شده در این جلسه را از سر دلسوزی و دغدغه مندی نسبت به مصالح عمومی کشور دانست و افزود: ردپای برخی فضاهای سیاسی و افراد در سایه حوزه های اقتصادی در ایجاد چالش هایی نظیر آنچه که در پیرامون اجرای طرح فعال سازی معادن دیدیم، وجود دارد.
عمرانی در انتها ضمن اشاره به تقطیع صحبت هایش درباره اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: در نامه اخیر خود به وزیر صنعت همه تلاش خویش را به کار گرفتیم تا مانع ایجاد خدشه در عملکرد وزارت صنعت در جریان اجرای مزایده سراسری محدوده های معدنی در افکار عمومی شویم.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بیست و هفتم اردیبهشت ماه گذشته آیین آزادسازی ۶ هزار محدوده و معدن غیرفعال کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، روسای سازمان های صنعت استانی و تشکل های بخش خصوصی به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.


1400/05/05
12:32:10
471
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو