مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر كشور:

18 درصد واحدهای شهرك های صنعتی كشور غیرفعال هستند

18 درصد واحدهای شهرك های صنعتی كشور غیرفعال هستند به گزارش مستر کار معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور اظهار داشت: ۴۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرک های صنعتی فعال کشور وجود دارد که متاسفانه ۱۸ درصد برابر با هشت هزار و ۵۰۰ واحد آن غیرفعال هستند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بابک دین پرست شامگاه سه شنبه در جریان بازدید از واحد تولیدی آلومینیوم هزار استان کرمان در جمع رسانه ها اضافه کرد: یکهزار و ۱۱ شهرک، ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در کشور وجود دارد که از این میزان ۸۲۸ مورد، معادل ۸۲ درصد فعال است.
وی ضمن اشاره به یکی از اشکالات جدی واحدهای صنعتی تعطیل استان کرمان عنوان کرد: کرمان با ۴۲ شهرک صنعتی، یکهزار و ۳۵۰ واحد تولیدی دارد و در سطح ملی میزان واحدهای غیرفعال ۱۸ درصد اما این آمار در این استان به ۲۱ درصد رسیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور اظهار داشت: تعداد واحدهای تولیدی که پایین تر از ظرفیت اسمی خودشان فعالیت می نمایند، بسیارند که موانع این واحدها هم بررسی می شود.
وی ضمن اشاره به مصوبات ۱۰ روز قبل اظهار داشت: فردا در شهرستان بم از ۶ واحد تولید قطعات و خودروسازان در جهت مصوبات ستاد ملی رفع موانع تولید بازدید و این بازدیدها فردا در ستاد ملی هم بررسی می شود بنابراین از این طریق می توانیم به استان کرمان کمک نماییم.
دین پرست ضمن اشاره به چند مشکل اصلی واحدهای تولیدی استان کرمان خاطرنشان کرد: وضعیت واحدهای تحت تملک شبکه بانکی، واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل استان کرمان و واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی را در دستور کار داریم که در جهت رفع موانع این واحدها اقدام می شود.
دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونای کشور ضمن اشاره به برگزاری نشست ستاد کرونای کرمان در روز چهارشنبه هفته جاری اضافه کرد: همینطور آخرین وضعیت شیوع و بروز کرونا در این استان مورد بررسی قرار می گیرد.
وی ضمن اشاره به بازدید از ۲ واحد تولید سیمان کرمان و آلومینیوم هزار اظهار داشت: عمده مشکل واحد سیمان قطعی برق بود و این واحد می تواند سه هزار و ۵۰۰ تن تولید داشته باشد اما متاسفانه تولید آن به حدود یکهزار تن در روز رسیده است.
وی افزود: امروز و روز گذشته تصمیمات خوبی در وزارت صمت و نیرو گرفته شده که می تواند به تولید صنایع کمک نماید اما امکان دارد این کمک ها به برخی صنایع که برای شروع به کار به برق فراوانی نیاز دارند، کمک چندانی نکند.
دین پرست تصریح کرد: فردا برای کارخانه سیمان کرمان و آلومینیوم هزار تصمیماتی اتخاذ می شود و همینطور این مشکلات را در سطح وزارت نیرو و صنعت، معدن و تجارت پیگیری می نماییم.
وی ضمن اشاره به کالاهایی که در واحد تولیدی آلومینیوم هزار تولید می شود اظهار داشت: متاسفانه هنوز این کالاها را واردات می نماییم که سازمان صمت آنرا تایید کرده است.
وی تصریح کرد: این مشکل فردا در ستاد تسهیل بررسی می شود و در صورتیکه تولید ما کفاف نیاز داخلی را بدهد باید به سرعت جلوی واردات آنرا بگیریم.منبع:

1400/05/06
22:47:11
389
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو