مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر كشور:

مشكلات خودروسازان بم حل می شود

مشكلات خودروسازان بم حل می شود مستر کار: کرمان- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور روز چهارشنبه در جریان بازدید از کارخانجات خودروسازی و واحدهای بزرگ قطعات منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم اعلام نمود که رفع مشکلات برخی خودروسازان این منطقه در دستور کار است و بزودی حل خواهد شد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا بابک دین پرست در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این سفر مشکلات واحدهای تولیدی استان بررسی و نتایج های بازدیدها در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان پیگیری می شود.
وی بیان کرد: دومین هدف از این سفر بررسی آخرین وضعیت شیوع و انتقال بیماری کرونا در استان کرمان از نظر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا است تا در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان کرمان این مساله نیز بررسی شود.
مهمترین مشکلات خودروسازان در بم
دین پرست بیان کرد: با اهمیت ترین بحث کارخانه خودروسازی کرمان موتور صدور مجوز برای پیش فروش بود که طی رایزنی با اعضای کمیته خودرو شرایطی اعلام گردید تا طرح این مساله در دستور کار قرار گیرد.
به گفته وی در صورت داشتن شرایط لازم توسط این شرکت خودروسازی و ارسال مستندات کمیته خودرو برای پیش فروش این کارخانه موافقت خواهدنمود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور اشاره کرد: کارخانه خودروسازی ریگان خودرو نیز علاوه بر مشکل گمرک و تعزیرات دارای یک پرونده قضایی بود که اهتمام خواهیم کرد با تشکیل کمیته ویژه ای طی یک هفته مشکلات بررسی و راه حل لازم برای خروج از آن پیدا شود.
وی ضمن اشاره به تولید اتوبوس توسط شرکت خودروسازی ریگان خودرو اشاره کرد: از آنجائیکه شهرداری تهران در ارتقای سطح کیفی اتوبوس های خود اقدام نموده است توافق شد محصولات این خودروسازی طی انعقاد قراردادی به شهرداری تهران واگذار شود.
تملک سرمایه هنگفت توسط بانک
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور درباره تعطیلی سه سالن شرکت قوای محرکه نیز اظهار داشت: بیش از ۱۸۰۰ واحد در تملک شبکه بانکی داریم که ۶۰ درصد این واحدها غیرفعال هستند.
وی بیان کرد: در این واحد تولیدی حداقل ۳۰ میلیون یورو یعنی بیش از ۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شده و امکانات و تجهیزات ارزشمندی وارد شده است.
دین پرست اشاره کرد: در مشارکت مدنی بانک عامل پس از ۱۸ سال تجهیزات این شرکت را به تملک خود درآورده و این سرمایه هنگفت مملکت به همین سادگی بدون استفاده مانده است.
به گفته وی این واحد تولیدی طبق صحبت مسئولان اداره صنعت معدن و تجارت بیش از ۵۰۰ اشتغال می توانست بوجود آورد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور اظهار داشت: در ستاد رفع موانع تولید پرونده مربوط به این واحد تولیدی به دستگاه قضایی ارجاع داده می شود و از دادستان کل می خواهیم در این قضیه ورود کند.
وی اشاره کرد: با تمام عوامل و دست اندرکاران دخیل در این مشکل به وجود آمده در رابطه با این واحد تولیدی برخورد خواهد شد و مشکل باید حتما حل شود.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا ۴۴ واحد تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم درحال فعالیت هستند که از این تعداد ۶ کارخانه خودروسازی وجود دارد.
از ۶ شرکت خودروسازی دو شرکت بصورت کامل تعطیل شده و دو شرکت دیگر بصورت نیمه فعال فعالیت می کنند؛ شرکت های کرمان موتور و مدیران خودرو درحال فعالیت هستند.
بم در ۱۹۵ کیلومتری شرق کرمان واقع شده است.منبع:

1400/05/07
11:21:47
385
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو