بیشتر از 70 درصد تسهیلات بانکی صرف تأمین سرمایه در گردش شد

بیشتر از 70 درصد تسهیلات بانکی صرف تأمین سرمایه در گردش شد در دو ماهه نخست سال جاری مجموعا بیشتر از ۲۷۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات از جانب بانک ها و موسسات اعتباری به بخش های کشاورزی، صنعت-معدن، مسکن-ساختمان، بازرگانی، خدمات و بخش های متفرقه پرداخت شده که ۷۳.۷ درصد معادل ۲۰۱ هزار میلیارد از این مبلغ صرف تأمین سرمایه در گردش در بخش های مختلف شده است که بیشترین سهم از این تسهیلات را هم به خود مختص کرده است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، طبق جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) بخش صنعت-معدن در این زمان ۸۶ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک ها و موسسات اعتباری دریافت نمودند که ۷۹.۸ درصد معادل ۶۹ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از آن به تأمین سرمایه در گردش تخصیص داده شده است.
بخش بازرگانی هم در دو ماهه نخست سال جاری ۲۶ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده که ۶۱.۵ درصد از آن صرف تأمین سرمایه در گردش شده است.
در بخش خدمات و کشاورزی هم در این زمان به ترتیب ۹۰ هزار و ۹۲۰ میلیارد تومان و ۱۰ هزار و ۱۹۰ میلیارد تومان به تأمین سرمایه در گردش تخصیص داده شده است که به ترتیب ۷۶.۶ و ۷۳.۴ درصد از تسهیلات داده شده به این بخش ها را شامل می شود.
در بخش مسکن هم حدود ۵۰۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات بانکی به تأمین سرمایه در گردش تخصیص داده شده که این مبلغ معادل ۴۲.۶ درصد از کل تسهیلات ۱۱ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومانی است که به این بخش پرداخت شده است.
در این میان سهم "ایجاد"، "توسعه" و "خرید کالای شخصی" از کل تسهیلات پرداخت شده به بخش های مختلف به ترتیب ۱۰.۳، ۶.۹ و ۴.۸ درصد است.
همینطور بخش "تعمیر" و "خرید مسکن " که هر کدام ۱.۱ درصد از تسهیلات بانکی را دریافت کرده، کمترین سهم از این تسهیلات را به خود مختص کرده است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، در سالهای اخیر بارها اعلام شده که کمبود سرمایه در گردش یکی از مهم ترین مشکلات واحدهای تولیدی است.


منبع:

1400/05/09
21:38:19
5.0 / 5
158
تگهای خبر: تولید , خدمات , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو