مسترکار - دنیای خودرو

شرط حمایت صندوق نوآوری از قراردادهای شتابدهی با تیم های فناور

شرط حمایت صندوق نوآوری از قراردادهای شتابدهی با تیم های فناور معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به نقش شتابدهنده ها در پشتیبانی از تیم های نوپای فناور، اظهار داشت: بر این اساس هر شتابدهنده ای که با تیم های حاضر در رویدادهای فناورانه این صندوق قرارداد شتابدهی منعقد کند، مورد حمایت قرار می گیرند تا از این طریق تیم های استارت آپی به سلامت از دره مرگ عبور کنند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا سیاوش ملکی فر در رویداد "پیوند فرنو" که بصورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: صندوق برای توسعه زیست بوم نوآوری کشور رویدادهای "دوشنبه های استارت آپی" را برگزار کرده و کوشیدیم در این رویداد مجموعه های استارت آپی را به مجموعه سرمایه گذاران خطرپذیر متصل نماییم و تا حالا ۲۷ رویداد برگزار شده است.
وی با تاکید بر این که در این رویدادها، استارت آپ هایی که مرحله شتابدهی را پشت سر گذاشته اند، به سرمایه گذاران و سایر بازیگران اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور معرفی می گردند، افزود: در برگزاری این رویدادها و همین طور در کل در اکوسیستم نوآوری کشور، حضور شتابدهنده ها مغفول مانده بود. از نظر ما شتابدهنده ها یکی از بازیگران اصلی اکوسیستم نوآوری هستند و احساس می نماییم این نهادهای حمایتی موتور خلق شرکت های دانش بنیان در آینده هستند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد: اگر الان اکوسیستم دانش بنیان و اکوسیستم استارت آپی را با بزرگانی مثل سیناژن در زمینه بایو تک و دیجی کالا و اسنپ و تپسی را در سایر حوزه های استارت آپی می شناسیم، حاصل بذرهایی هستند که اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰ کاشته شده اند.
ملکی فر با اشاره به نیاز سرمایه گذاری در استارت آپ هایی چون سیناژن و دیجی کالا تا ۱۴۱۰، با تاکید بر این که آنچه که می تواند بعنوان بازیگر این اکوسیستم به ما کمک نماید، شتابدهنده ها هستند، اضافه کرد: ورودی شتابدهنده ها شامل فناوران، پژوهشگران، افراد خلاق، مبتکران و کسانی است که یا تشکیل تیم ندادند و یا تشکیل تیم دادند ولی به دنبال فضایی برای استقرار یا سرمایه گذاری اندک (سرمایه بذری) برای شروع هستند.
وی اظهار نمود: بدین سبب رویدادی از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی تحت عنوان رویداد "پیوند" طراحی شد که توسط کارگزاران بخش خصوصی اجرا می شود و طی آن تیم های توانمند از سراسر کشور برای معرفی به شتابدهنده ها شناسایی می شوند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، تعداد شتابدهنده های به وجود آمده را ۱۰۰ مورد ذکر کرد و افزود: هر شتابدهنده ای که با یکی از هسته های فناور، تیم های استارت آپی و با فناوران قرارداد منعقد کند، صندوق نوآوری و شکوفایی بابت قرارداد شتابدهی، تسهیلات ارزان قرض الحسنه به شتابدهنده اعطا خواهدنمود.
وی ادامه داد: صندوق نوآوری مستقیم به تیم ها سرمایه بذری نمی دهد، بلکه به شتابدهنده های دانش بنیان سرمایه بذری می دهد تا این شتابدهنده ها، تیم های استارت آپی و نوپا را یاری کنند و به سلامت از دره مرگ عبور دهند.
معاون توسعه صندوق نوآوری با اعلان اینکه تا حالا پنجمین رویداد پیوند و دومین رویداد فرنو در زمینه اسباب بازی با حضور ۱۰ تیم برگزار شده است، اشاره کرد: در مجموع در چهار رویداد پیوند برگزار شده بیش از ۲۰ جلسه بین تیم ها و شتابدهنده ها برگزار شده است و تا حالا ۴ تیم از تیم های حاضر در این رویدادها موفق به عقد قرارداد شتابدهی با شتابدهنده ها شدند و دو تیم نیز در حین عقد قرارداد شتابدهی قرار دارند.
وی با اشاره به این که ارائه تسهیلات بذری از شروع سال جاری در صندوق شروع شده، اظهار داشت: ۸ تقاضای بذری از جانب شتابدهنده ها تا الان به دست صندوق رسیده که صندوق دو مصوبه دراین زمینه به ارزش ۴۵۰ میلیون تومان داشته است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، این رویداد با هدف توسعه سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح های دانش بنیان و با حضور ۱۰ استارت آپ حوزه صنایع خلاق انجام شد.1400/05/11
12:31:46
492
5.0 از 5
تگهای خبر: آنلاین , پژو , تور , رنو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو