رییس گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب:

تاکید بر داخلی سازی زنجیره فعالیت ها درصنعت طلا و گوهرسنگ ها

تاکید بر داخلی سازی زنجیره فعالیت ها درصنعت طلا و گوهرسنگ ها به گزارش مستر کار عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: باید به فعال شدن ظرفیت ها و شناخت توانمندی ها در زمینه فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها کمک و تولید طلا به یک رشته فعالیت زنده مبتنی بر ساخت داخل تبدیل گردد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علی آقامحمدی» در نشست بررسی پیش نویس برنامه عملیاتی توسعه زنجیره صنعتی فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها اضافه کرد: صنعت طلا و جواهر و فلزات گرانبها باید خودرا جزئی از حاکمیت قلمداد کند، فعالان این حوزه معتمد نظام هستند و باشگاه فعالان این حوزه باید هرچه سریع تر ایجاد شود تا کارها را پیش ببرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت تسریع در راه اندازی باشگاه فعالان زنجیره صنعتی فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها اصرار کرد.
رییس گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب بیان داشت: در ابتدا باید فعالان بزرگ و مهم این حوزه چیدمان کار را در دست بگیرند و به تدریج سایر فعالان به این باشگاه اضافه شوند.
آقامحمدی تاکیدکرد: در این راستا سازمان های توسعه ای مانند ایمیدرو باید زمینه را برای بهره برداری هرچه بیشتر بخش خصوصی فعال کنند.
وی افزود: آزمایشگاه های مرجع و کنترل کیفیت باید با تسریع و تسهیل فرایندها و کاهش بروکراسی اداری، مسیر فعالیت در این زنجیره صنعتی را هموارتر کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همین طور ایجاد دفاتر و اتاق فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها در فرودگاه ها با هماهنگی گمرک را مورد تاکید قرار داد.
تشکیل پنجره واحد فعالیت در زنجیره صنعتی فلزات گرانبها
وی اظهار داشت: باید پنجره واحد فعالیت در این زنجیره صنعتی تشکیل گردد و یک ساختار برای تداوم آن به وجود آید.
راه اندازی شهرک های تخصصی فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها
در این جلسه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز اظهار داشت: آماده راه اندازی شهرک های تخصصی صنعتی یا صنفی فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها در کلان شهرها در امتداد سند استراتژیک و برنامه توسعه این زنجیره صنعتی هستیم.
«علی رسولیان» اضافه کرد: اتاق فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها در همه فرودگاه های کشور با هماهنگی گمرک بمنظور ارتقای توان صادراتی می تواند ایجاد و راه اندازی شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: موضوعات در رابطه با جواهر و سنگ های قیمتی به هم مرتبط بوده و جدا از هم نیستند و مسائل مربوط به صادرات مسافری فلزات گرانبها و سنگ های قیمتی باید حل و فصل شود.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، قبل از این معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصویب پیش نویس برنامه عملیاتی توسعه زنجیره صنعتی فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها و هدفگذاری تولید سالیانه ۵۰۰ تن فلزات گرانبها و گوهرسنگ ها در افق ۱۴۰۴ آگاهی داد.
پیشتر «علیرضا رزم حسینی» وزیر صنعت، معدن و تجارت بر استفاده از منابع طرح «تام» (تامین مالی واحدها و پروژه های دارای اولویت) تا سقف ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه صنعت گوهر سنگ اصرار کرد.منبع:

1400/05/15
12:59:06
5.0 / 5
197
تگهای خبر: آزمایش , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو