مسترکار - دنیای خودرو
رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان اهواز مطرح كرد

کاهش ۶۰ درصدی قدرت خرید مردم در بازار مبل

کاهش ۶۰ درصدی قدرت خرید مردم در بازار مبل خوزستان رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان اهواز ضمن اشاره به وضعیت بازار مبل اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد از قدرت خرید مردم برای خریدن مبل از دست رفته و بازار مبل هم در رکود قرار گرفته است.شهرام صفاریان در گفتگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت صنف مبل فروشان اهواز اظهار نمود: یکی از عوامل اصلی که سبب ریزش اعضای صنف در این اتحادیه شد، بیماری کرونا و تعطیلات مکرر بازار بوده است که کسب و کار را کساد کرد.

وی اضافه کرد: نمایشگاه های دائمی و بین المللی فروش مبل یکی دیگر از عوامل اصلی ریزش تعداد اعضای ما بوده است که به صورت پراکنده و فصلی برگزار می شدند. این نمایشگاه ها باکیفیت کمتر و با قیمت کمتر، مبل های خویش را به فروش می رسانند.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان اهواز ضمن اشاره به این که میزان خرید و فروش مبل بسیار کاهش یافته است، اظهار داشت: اگر بخواهیم قیمت مبل را با سالهای گذشته مقایسه نماییم شاهد افزایش قیمت صد درصدی در این کالا هستیم و از سویی با افزایش قیمت مبل، قدرت خرید مصرف کننده هم کاهش چشم گیری یافته است.

صفاریان اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد از قدرت خرید مردم برای خریدن مبل از دست رفته و بازار مبل هم در رکود قرار گرفته است.

وی ضمن اشاره به آشفتگی بازار مبل در شهر اهواز اظهار داشت: در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز که در ارتباط با کارگاه ها و واحدهای تولیدی است یکی از نمایشگاه های فروش مبل، سوله ای ۳۲۰۰ متری را اجاره کرده است و در شهرک تولیدی، مبادرت به فروش مبل می کند. از نظر ما و سازمان صنعت و معدن خوزستان این اقدام مجاز نمی باشد اما صاحب نمایشگاه با شهرک صنعتی قرارداد منعقد کرده است.

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان اهواز خاطرنشان کرد: باآنکه تعداد تولیدکنندگان مبل در اهواز کمتر از تعداد انگشتان دست است اما به علت هزینه های بالای کارگاه، سود چندانی از تولید خود ندارند و برای آنها تولید مبل به صرفه نیست.

صفاریان اضافه کرد: وضعیت بازار مبل فروشان مطلوب نمی باشد و نمایشگاه های فصلی مبل هم تأثیری بسیار منفی روی اعضای این صنف داشته است.
1400/05/18
23:45:30
351
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو