مدیرعامل صحا خبر داد:

تخصیص ۴۰ درصد تسهیلات صحا به حوزه فناوری اطلاعات

تخصیص ۴۰ درصد تسهیلات صحا به حوزه فناوری اطلاعات به گزارش مستر کار مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته (صحا) از تخصیص ۴۰ درصد تسهیلات این صندوق به حوزه فناوری اطلاعات پارسال اطلاع داد.


به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی صحا، «رضا نقی پوراصل» در نشست مشترک مدیران شرکت مادرتخصصی این صندوق با رئیس و اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی یارانه ای کشور اضافه کرد: سازمان ها و نهادهای صنفی بسترهای خوبی برای عرضه خدمات تخصصی و کمک به چابک سازی و کوچک سازی دولت ها هستند.
به گفته وی، سازمان نظام صنفی کامپیوتری از این دست سازمان هاست که ظرفیت های بالایی دارد و با عنایت به دارا بودن کمیسیون های تخصصی و عضویت متخصصان حوزه فناوری اطلاعات در این نظام صنفی، می تواند بازوی مشورتی خوبی برای صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته کشور باشد.
رییس هیات مدیره صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته افزود: در ۲ سال گذشته تعامل بسیار خوبی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بخصوص شرکت ارتباطات زیرساخت داشتیم و در جهت پشتیبانی از حوزه فناوری اطلاعات کشور پارسال بیشتر از ۴۰ درصد از تسهیلات صندوق به این حوزه اختصاص داده شد و در عرضه خدمات به فعالان حوزه ICT رشد ۵۰ درصدی را شاهد بودیم.
در ادامه، رئیس سازمان نظام صنفی کامپیوتری اضافه کرد: پیشرفت روز افزون علم و تنوع فناوری ها در حوزه فناوری اطلاعات در کنار کمبود منابع باعث شد تا در چارچوب ساز و کار همکاریهای مشترک از توان و ظرفیت سایر بخش ها همچون صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته به منظور کمک به فعالان این حوزه در سرتاسر کشور استفاده گردد.
«سیدحسن هاشمی» ضمن اشاره به تجربه همکاری این سازمان با صحا عنوان کرد: در گذشته به علت فراهم نبودن بعضی از زیرساخت ها مثل مکانیزه نبودن فرآیندها نتوانستیم از ظرفیت صندوق در استانهای کشور بهره مند شویم، اما امروز پتانسیل همکاری بیشتری وجود دارد.
در آخر این نشست تفاهمنامه گسترش همکاریهای مشترک بین شرکت مادرتخصصی صندوق پشتیبانی از صنایع پیشرفته و سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور به امضای دو طرف رسید.
به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمایت مالی و اعتباری از بخش خصوصی و تعاونی در زمینه تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با اعطای تسهیلات مالی با نرخ ترجیحی، صدور انواع ضمانت نامه، سرمایه گذاری خطرپذیر غیرمستقیم و عرضه خدمات کارشناسی، همچون خدمات صحا است.

1400/05/20
09:59:29
5.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو