مسترکار - دنیای خودرو
پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی كیتكونیوز

زمان درخشش طلا فرا رسید

زمان درخشش طلا فرا رسید مستر کار: در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز فضا باردیگر مثبت شد و برخی از مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای انتظار دارند با بالا ماندن تورم، زمان درخشش طلا فرا رسیده باشد.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، بااینکه احساسات کوتاه مدت در بازار طلا بار دیگر به افزایش قیمت طلا خوش بین شده اند اما بازار نوسانی مانده و قیمتها همچنان درحال احیا از ریزش اخیرشان هستند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار داشت: بهبود قیمت طلا از رکورد پایین روز یکشنبه از نظر فنی، تغییر روند بلندمدت مطلوبی به وجود آورده است. هم اکنون نمی توانید تصویر فنی مثبت تر از این برای بازار طلا ایجاد کنید. سرمایه گذاران بی صبرانه منتظرند ببینند هفته جاری چه میزان خرید را مشاهده خواهند کرد.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از مفسرین وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها هشت نفر معادل ۶۲ درصد به افزایش قیمت طلا و سه نفر معادل ۲۳ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و دو نفر معادل ۱۵ درصد نظری نداشتند.

در این بین، ۹۱۴ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آنها ۵۱۷ نفر معادل ۵۷ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۳۳ نفر معادل ۲۵ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در صورتیکه ۱۶۴ نفر معادل ۱۸ درصد نظری نداشتند.

سرمایه گذاران خُرد به شکل مستمر به افزایش قیمت طلا در طول تابستان خوش بین بوده اند اما فضا در بین مفسرین بازار همیشه دستخوش تغییر بوده است. هفته گذشته هیچ تحلیلگری به افزایش قیمت طلا رای نداده بود. بااینکه این فلز باارزش در ابتدای هفته افت شایان توجهی را تجربه نمود اما به سمت اختتام هفته بهبود چشمگیری یافت.

بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۲۶ دلار و ۴۰ سنت معادل ۱.۵ درصد افزایش یافت و در ۱۷۷۸ دلار و ۲۰ سنت بسته شد. قیمت طلا که روز دوشنبه به ۱۷۲۶ دلار و ۵۰ سنت سقوط کرده بود، موفق شد تا اختتام معاملات هفته وضعیتش را تغییر دهد و برای کل هفته یک درصد رشد کرد.

جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد کیتکو اظهار داشت: بهبود قیمت طلا از رکورد پایین روز یکشنبه، بازار را تثبیت کرد و نشان داد بازار به کف قیمت کوتاه مدت رسیده و قیمتها حداقل در کوتاه مدت یکنواخت خواهند ماند.

آدریان دی، رئیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی اظهار داشت: ریزش قیمت طلا توجه جدید سرمایه گذاران به طلا و نقشش بعنوان یک پناهگاه امن را جلب کرده است. سرمایه گذاران سرانجام این پیام را گرفتند که تورم چندان هم موقتی نیست و بانک مرکزی آمریکا اقدامی در این زمینه انجام نخواهد داد و این مساله برای طلا مثبت است.

با این حال همه مفسرین متقاعد نشده اند که طلا آماده بهبود و صعود به رکورد بالای جدیدی است. دیوید میدن، تحلیلگر بازار شرکت اکوئیتی کپیتال به کیتکو نیوز اظهار داشت: نسبت به طلا نظر خنثی دارد برای اینکه این فلز باارزش با سطوح مقاومتی مهم جدیدی روبروست و امسال سابقه بدی در شکستن مقاومت داشته است. هم اکنون ۱۷۷۰ دلار مقاومتی است که باید زیر نظر داشت. اگر طلا بتواند به بالای این سطح صعود کند، در این صورت شانس صعود دارد اما اگر موفق نشود، ممکن باردیگر پایین مرز ۱۷۰۰ دلار را تست کند.

کریستوفر وکیو، استراتژیست ارشد بازار در دیلی فارکس اظهار داشت: بااینکه قیمت طلا بهبود چشمگیری داشته است اما وی متقاعد نشده است که می تواند بسیار بالاتر برود. ایشان سپس افزود که قبل از ریزش قیمت طلا، این فلز باارزش در شرایطی که نرخهای بهره واقعی به رکورد پایینی کاهش پیدا کرده بود در فضای ایده آلی قرار داشت اما نتوانست حرکتی انجام دهد.

منبع:

1400/05/23
12:00:10
392
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو