دبیر انجمن قطعه سازان همگن مطرح كرد:

هم سویی با خط فکری رئیس جمهوری و ایده های نو، 2 خصیصه فاطمی امین

هم سویی با خط فکری رئیس جمهوری و ایده های نو، 2 خصیصه فاطمی امین به گزارش مستر کار دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور اظهار داشت: در وضعیت امروز و مشکلات و چالش های اساسی فراروی اقتصاد و کشور، نیازمند تزریق ایده ها و تفکرات جدید هستیم که این مهم در فاطمی امین، وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت که هم سو با خط فکری رئیس جمهوری است هویداست.


«آرش محبی نژاد» امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری برای حضور در وزارت صنعت، معدن و تجارت، اضافه کرد: فاطمی امین فردی جوان، پر انرژی، با تحصیلات مربوط به بخش صنعت و دارای سوابق کاری مرتبط می باشد که در دولت دهم سمت هایی همچون مشاور و معاونت وزارت صنایع و معادن را بر عهده داشته است.
به گفته این مقام صنفی، فاطمی امین فردی خوش فکر و مثبت اندیش است که تفکری خلاقانه داشته و با مباحث صنعتی به خوبی آشناست.
وی افزود: از طرفی باتوجه به سابقه همکاری طولانی مدت با آیت الله رییسی و هماهنگی با سیاست های رئیس جمهوری منتخب، بطور قطع همین مساله در ابعاد سیاسی و هماهنگی بیشتر با دولت به وی کمک خواهدنمود.
محبی نژاد اشاره کرد: فاطمی امین شخصیتی با روابط عمومی بالا و دارای تعاملات خوب با سازمان ها و نهادهای مختلف است و به صورتی یک گزینه غیرسیاسی برای وزارت عریض و طویل صنعت، معدن و تجارت است.
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور افزود: در سوابق کاری وی همچنین، مشاور در امور تولید و صنایع قوه قضائیه و دبیری کارگروه ها و اتاق های فکر رفع موانع تولید این قوه قابل ذکر است.
وی اظهار داشت: برمبنای سوابق یاد شده، به روز بودن وی و تسلط بر مسائل مختلف بخش، همین طور تعاملات سیاسی و هم سویی با تفکرات رئیس جمهوری، بنظر می رسد فاطمی امین می تواند در امتداد پیشبرد اهداف دولت جدید یاری رسان باشد.
محبی نژاد با اشاره به عدم عمل به وعده ها و شعارها از طرف برخی وزرا در دولت های قبل، ابراز امیدواری کرد: فاطمی امین در این راه پایبند به برنامه های ارائه شده باشد.
وی اشاره کرد: برنامه ای که از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت ارائه شده و باتوجه به سابقه ای که از وی در دسترس می باشد، بنظر می رسد بهترین گزینه برای این وزارتخانه بوده و بتواند در تحقق اهداف آن موفق باشد و قوی عمل کند.
این مقام صنفی یادآوری کرد: در سالهای قبل تشکل های مردم نهاد همیشه در کنار همه دولت ها بوده و هستند و امید می رود دولت جدید و به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از این بازوی قوی مشورتی و تخصصی انجمن ها و بخش خصوصی استفاده نماید.
وی گفت: نکته حائز اهمیت این است که دولت ها ظرفیت ها و پتانسیل هایشان محدود است و همه امکانات فنی، تخصصی و کارشناسی را در اختیار ندارند، بر این اساس بهتر است تصدی گری را کنار گذاشته و بیشتر به سیاست گذاری، مدیریت راهبردی و تقویت راهبردهای حمایتی بپردازند که این رویکرد در فاطمی امین وجود دارد.
محبی نژاد افزود: اهمیت بیش از پیش به بخش خودرو، مشورت گرفتن از بخش خصوصی و اعتماد به آن، اعتقاد به اصلاحات کلان همچون سیاست زدایی از صنایع و کاهش تصدی گری دولت، از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت انتظار می رود.
فردی آشنا با مسائل روز صنعت کشور
در این پیوند، «محمدرضا نجفی منش» رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی تهران نیز به ایرنا اظهار داشت: نام فاطمی امین از زمانی که در وزارت صنایع و معادن در سمت معاونت برنامه ریزی وزارتخانه مشغول فعالیت بود، برای ما فعالان صنعتی آشناست.
وی اضافه کرد: وی یکی از افرادی بود که در تهیه و تدوین برنامه استراتژی صنعتی کشور نقش مستقیم ایفا کرد و هرچند در این راه همه تشکل ها و انجمن های صنعتی و صنفی خواهان اجرائی شدن این برنامه بودند، اما در نهایت با تغییر دولت ناتمام ماند.
این مقام صنفی، فاطمی امین را فردی فهیم و دانشمند در مسائل صنعتی توصیف کرد که از شناخت خوبی از صنایع برخوردارست و حضور وی در راس وزارت صنعت، معدن و تجارت می تواد راهگشا باشد.
وی ابراز امیدواری کرد: با حضور فاطمی امین شاهد برچیده شدن قیمت گذاری های دستوری و همین طور کاهش تصدی گری دولت در امور صنایع مربوط به خودروسازی و حل این مشکلات کهنه باشیم.
به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا، «سید رضا فاطمی امین» که در سال ۱۳۵۳ در شاهرود متولد شده، تحصیلات دانشگاهی خودرا در سال ۱۳۷۱ در رشته الکترونیک دانشگاه فردوسی مشهد شروع کرد و دکترای مدیریت راهبردی دانش دارد.
از جمله سوابق اجرائی وی می توان به عضویت در هیات نمایندگان اتاق تجاری، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس ستاد تحول صنایع و معادن و مشاور و مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های آستان قدس رضوی اشاره نمود.
آخرین سمت فاطمی امین، قائم مقام آستان قدس رضوی بود که قبل از آن مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی بوده است.
از جمله دیگر سوابق کاری فاطمی امین، مجری پروژه شهر سالم مشهد، رئیس ستاد تحول صنایع و معادن، مجری طرح نوسازی خودرو های فرسوده کشور، عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، معاون برنامه ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، سخنگوی وزارت صنایع و معادن، مشاور دستیار ویژه رئیس جمهوری و رئیس پروژه های اقتصادی- تولیدی، قابل اشاره است.


منبع:

1400/05/25
14:32:35
5.0 / 5
207
تگهای خبر: تور , تولید , خودرو , خودروسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو