10 راهبرد فاطمی امین برای تغییر وضع موجود به مطلوب در وزارت صنعت

10 راهبرد فاطمی امین برای تغییر وضع موجود به مطلوب در وزارت صنعت مستر کار: بررسی برنامه پیشنهادی «سیدرضا فاطمی امین» وزیر پیشنهادی رییس جمهوری برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از پیشنهاد 10 راهبرد برای تغییر وضع موجود به مطلوب در این وزارتخانه عریض و طویل اقتصادیست.


به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا، راهبردها مسیر رسیدن از وضع موجود به وضعیت مطلوب را نشان میدهد و در حقیقت، با اهمیت ترین تغییراتی که باید رخ دهند تا اهداف محقق شوند را بیان می کنند.
برپایه این گزارش، اصلاح ساختار تولید و تجارت با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان، توانمندسازی بخش خصوصی خصوصاً بنگاه های توسعه گر و ارتقای همکاریهای بین بنگاهی، گسترش و تقویت مدیریت زنجیره های تامین، مشارکت در اصلاح ساز و کارهای تامین مالی با تاکید بر ابزارهای نوین، اصلاح سازوکارهای بازار و تنظیم قیمت و اصلاح ترکیب پایه های مالیاتی در امتداد تقویت کارهای اقتصادی مولد، قسمتی از راهبردهای وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت است.
همچنین فاطمی امین، پیشرفت متوازن منطقه ای برمبنای آمایش سرزمین، فعال سازی دیپلماسی اقتصادی، برون نگری و گسترش تعاملات بین المللی خصوصاً با کشورهای همسایه و هم سو، استفاده از ظرفیت تشکل ها و انجمن ها در تصمیم سازی و نظارت، اصلاح ساختار حکمرانی در بخش صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر نقش اولویت گذاری، تنظیم گری، تسهیل گری و نظارت را بعنوان بخش دیگری از راهبردهای ۱۰ گانه خود برای بهبود وضع موجود اعلام نموده است.
این راهبردها در قالب برنامه های کوتاه مدت، نقشه راه میان مدت (شامل پروژه ها و اقدامات عملیاتی مشخص)، برنامه های استانی و شهرستانی، بخشی و بین المللی اجرا می شوند.
به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا، «سید رضا فاطمی امین» که در سال ۱۳۵۳ در شاهرود متولد شده، تحصیلات دانشگاهی خودرا در سال ۱۳۷۱ در رشته الکترونیک دانشگاه فردوسی مشهد شروع کرد و دکترای مدیریت راهبردی دانش دارد.
از جمله سوابق اجرائی وی می توان به عضویت در هیات نمایندگان اتاق تجاری، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس ستاد تحول صنایع و معادن و مشاور و مدیر سرمایه گذاری و مشارکت های آستان قدس رضوی اشاره نمود. آخرین سمت فاطمی امین، قائم مقام آستان قدس رضوی بود که قبل از آن مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی بوده است.
از جمله دیگر سوابق کاری فاطمی امین، مجری پروژه شهر سالم مشهد، رئیس ستاد تحول صنایع و معادن، مجری طرح نوسازی خودرو های فرسوده کشور، عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، معاون برنامه ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، سخنگوی وزارت صنایع و معادن، مشاور دستیار ویژه رئیس جمهوری و رئیس پروژه های اقتصادی- تولیدی، قابل اشاره است.


منبع:

1400/05/29
14:00:43
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو