در دیدار با سفیر ایران مطرح شد؛

اعلام حمایت روسیه برای همکاری با ایران در کشتی سازی

اعلام حمایت روسیه برای همکاری با ایران در کشتی سازی به گزارش مستر کار رییس منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه در بازدید کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران از این منطقه برای همکاری با ایران در حوزه کشتی سازی اعلام آمادگی کرد و اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد که طرح های سفارشی کشتی از ایران را بسازیم.


دریافت 37 MB به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا از مسکو میلوشکین روز پنچشنبه در این اختتام این بازدید در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: مذاکرات ثمر بخشی همچون درباب خصوص ساخت کشتی برای ایران در راه شمال جنوب و همین طور جذب شرکت های ایرانی در این منظقه اقتصادی انجام دادیم.

وی اظهار داشت: ایرانیها ها مشتاق تعمیرات و ساخت کشتی در اینجا هستند و ما آماده ایم همکاری دراین زمینه هستیم.

رییس منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان همین طور خواهان همکاری تجار و شرکت های ایرانی در منطقه آستاراخان شد و اظهار داشت: شرکتها بدون هیچگونه محدودیتی و با معافیت های خاص می توانند اینجا فعالیت کنند.

گاظم جلال سفیر جمهوری اسلامی ایران به هنگام حضور در این منطقه اقتصادی نیز به ایرنا اظهار داشت که سه بخش شامل محل راه اندازی کارخانه گلرنگ، کارخانه تولید زیرساخت های مربوط به راه اندازی جاده و باند فرودگاه و همین طور کارخانه عظیم کشتی سازی مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: در بازدید از بخش های مختلف کارخانه بزرگ کشتی سازی آستراخان درباب همکاری مشترک بین ایران و روسیه جهت ساخت کشتی های باری جهت استفاده در کریدور شمال - جنوب گفت و گو شد.

جلالی اضافه کرد: همین طور قرار شد طرف روسی پیش نویسی از تسهیلات اعطایی همچون اعتبارات بانکی برای فروش و یا سرمایه گذاری مشترک در حوزه ساخت کشتی را تهیه و ارائه نماید.
وی با اعلان اینکه آستاراخان برای ایران راهبردی تلقی می شود، اظهار داشت هر دو طرف از فرصت تاریخی برای بسط روابط برخوردار می باشند و بهترین شرایط را برای تقویت داریم.
منبع:

1400/06/19
13:37:17
5.0 / 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو