ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص

ترافیک محصولات جدید در جاده مخصوص به گزارش مستر کار به نظر می آید با گذشت بیشتر از سه سال از تحریم های صنعت خودرو، خودروسازان تا حدودی بر تبعات تحریمی فائق آمده و توانسته اند با برنامه ریزی خودرو های جدیدی را به خطوط تولید خود اضافه کنند.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «خودروسازان در فرصت باقی مانده تا آخر سال قصد دارند محصولات جدیدی را به سبد محصولاتی خود اضافه کنند. بازگشت تحریم ها و قطع همکاری شرکای بین المللی سبب شد خودروسازان بخشی از محصولات خویش را در خطوط تولید متوقف کنند اما به نظر می آید با گذشت بیشتر از سه سال از تحریم های صنعت خودرو، خودروسازان تا حدودی بر تبعات تحریمی فائق آمده و توانسته اند با برنامه ریزی خودرو های جدیدی را به خطوط تولید خود اضافه کنند.

بی تردید در سر فهرست این محصولات دو خودروی تارا و شاهین محصولات نوبرانه ایران خودرو و سایپا قرار دارند. تارا و شاهین به شکلی به تولید انبوه رسیده اند. فرشاد مقیمی در ابتدای سالجاری خبر از تولید ۵۰ هزار خودروی تارا تا آخر ۱۴۰۰ داد. صورت های مالی دیگر خودروساز کشور یعنی سایپا هم نشان داده است این خودروساز فروش بیشتر از ۶۰ هزار شاهین را برای سال جاری هدف گذاری کرده است. آن طور که دو خودروساز بزرگ کشور اعلام نمودند علاوه بر هدف گذاری های صورت گرفته برای تارا و شاهین، سبد محصولاتی آنها سال جاری خودرو های دیگری را هم به خود خواهد دید.

اما در حدود شش ماهه پایانی ۱۴۰۰ خودروسازان چه محصولاتی را به سبد محصولاتی خود اضافه می کنند؟ از ایران خودرو شروع می نماییم. آن طور که این خودروساز اعلام نموده سال جاری این خودروساز از یک محصول کراس اوور رونمایی خواهد نمود. به نظر می آید این کراس اوور که پیشتر عنوان تجاری K125 برای آن انتخاب شده، به شکلی همان پژو ۲۰۰۸ داخلی سازی شده باشد. این خودروساز پس از قطع همکاری شریک فرانسوی خود یعنی پژو، خودروی پژو ۳۰۱ (یکی از محصولات پسابرجامی که قرار بود تولید مشترک شود) را پس از ایجاد تغییراتی و تعمیق عمق داخلی سازی با نام تارا به تنهایی به تولید رساند. حال به نظر می آید همین سناریو برای پژو ۲۰۰۸ درحال اجراست. ایران خودرویی ها قصد دارند با ایجاد تغییراتی و داخلی سازی بیشتر قطعات بار دیگر پژو ۲۰۰۸ را با تغییراتی در شکل و شمایل و نام جدید (فعلا K125) به خطوط تولید خود اضافه کند. در کنار این کراس اوور، ایران خودرویی ها خواب هایی هم برای راناپلاس خود دیده اند. مقرر است سال جاری راناپلاس با سقف شیشه ای و گیربکس شش سرعته به بازار ارائه شود. پروژه گیربکس شش سرعته از مدت ها پیش در ایران خودرو کلید زده شده و حالا به نظر می آید در مراحل پایانی خود قرار دارد. راناپلاس جز نخستین محصولاتی است که مقرر است با این گیربکس به بازار ارائه شود.

علاوه بر راناپلاس با گیربکس شش سرعته و سقف پانوراما، اخباری هم در ارتباط با تولید سمند سورن پلاس با گیربکس اتوماتیک به گوش می رسد. اما آبی های جاده مخصوص تغییراتی را در خانواده پژو ۲۰۶ هم مد نظر دارند. آن طور که ایران خودرویی ها ادعا کرده اند مقرر است در کنار تداوم تولید تیپ ۲ این محصول، امسال شاهد رونمایی و عرضه پژو ۲۰۶ و همینطور ۲۰۷ دو رنگ هم باشیم.

حال به سراغ دیگر خودروساز بزرگ کشور یعنی خودروسازی سایپا می رویم. این خودروساز هم برنامه هایی را برای بروزرسانی سبد محصولاتی خود تدارک دیده است. هم اکنون شاهد حضور مدل پلاس تیبا، ساینا S و کوییک S در سبد محصولاتی این خودروساز هستیم. اما آن طور که مجید باقری، قائم مقام مدیرعامل در فروش و خدمات بعد از فروش اعلام نمود این خودروساز زمستان طلایی را در پیش دارد. به قول باقری در دیماه خودروی شاهین با گیربکس اتومات عرضه می شود. در بهمن تولید آزمایشی محصول کراس اوور این خودروساز با نام آریا آغاز خواهد شد و در نهایت در سومین ماه از فصل زمستان ۱۴۰۰ رونمایی از اطلس در دستور کار این خودروساز قرار دارد. ازاین رو میتوان امیدوار بود در انتهای سال جاری به شکلی سبد محصولاتی خودروسازان رنگ و بوی تازه ای به خود گیرد.»
1400/06/20
12:01:56
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو