۳۴ طرح با سرمایه گذاری خارجی در مازندران در دست اجرا قرار دارد

۳۴ طرح با سرمایه گذاری خارجی در مازندران در دست اجرا قرار دارد ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران اظهار داشت که هم اکنون 34 طرح در بخش های مختلف استان با سرمایه گذاری خارجی در دست اجرا قرار دارد.


سید اسماعیل هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود که برای اجرای این طرح ها که مربوط به بخش صنعت و معدن، کشاورزی، انرژی و خدمات است، در چهار ساله دولت دوازدهم در مجموع ۵۶۹ میلیون دلار سرمایه خارجی جذب شده است.
وی بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی در دست اجرا در مازندران را با ۳۱۱ میلیون دلار مربوط به بخش صنعت و معدن اعلام نمود.
هاشمی اظهار داشت: ۱۹ مجوز سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت و معدن مازندران در چهار سال قبل صادر شد که با تکمیل این طرح ها بیش از یکهزار و ۳۰۰ فرصت شغلی جدید در استان حداکثر تا سه سال آینده ایجاد می شود.
وی افزود که هفت مجوز سرمایه گذاری خارجی در دست اجرا در مازندران مربوط به تامین آب، برق و گاز با ۱۵۸ میلیون دلار است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران از کشاورزی مازندران بعنوان یک بخش دیگر جذاب برای سرمایه گذاری خارجی یاد کرد و اظهار داشت که برای این بخش هم ۶ مجوز سرمایه گذاری خارجی در مجموع به مبلغ ۸۹ میلیون دلار صادر شده که در دست اجرا قرار دارد.
وی افزود که ۲ طرح در دست اجرا با سرمایه گذاری خارجی در مازندران مربوط به بخش خدمات با میزان سرمایه ۱۱ میلیون دلار است.
هاشمی با بیان اینکه ۲۳۰ فرصت سرمایه گذاری خارجی در بخش های صنعت، گردشگری و کشاورزی در مازندران شناسایی و تدوین شده است، اظهار داشت: با وجود تحریم اقتصادی، ۱۰ طرح به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار با اشتغال زایی برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در چهار سال قبل به بهره برداری رسید.
وی افزود: برای توسعه همه جانبه مازندران راهی جزء جلب نظر فعالان اقتصادی برای اجرای طرح های توسعه ای و اقتصادی وجود ندارد و این استان در چهار سال آینده ظرفیت جذب سرمایه گذار تا یک میلیارد دلار را دارد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی توضیح داد: مازندران تشنه سرمایه گذاری جدید است و برای جلب اعتماد سرمایه گذاران شامل داخلی و خارجی در استان فرش قرمز زیرپایشان پهن می نماییم.
وی همین طور اظهار داشت که در یک سال قبل مجوز هشت طرح سرمایه گذاری در بخش های گردشگری، کشاورزی و صنعتی مازندران به شرکت های خارجی داده شد.
پتروشیمی، اصلاح نژاد دام، بوم گردی، لایروبی و احیای آب بندان ها و راه اندازی نیروگاه مقیاس کوچک مهم ترین اولویت های جذب سرمایه گذاری در مازندران اعلام شده است.

1400/06/25
14:51:33
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو