زمستان امسال سوخت مازوت جایگزین گاز در واحدهای صنعتی بزرگ می شود

زمستان امسال سوخت مازوت جایگزین گاز در واحدهای صنعتی بزرگ می شود مستر کار: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار داشت که زمستان امسال برای جلوگیری از توقف تولید در واحدهای صنعتی بزرگ استان سوخت مازوت جایگزین گاز و برق می شود و از اکنون تدابیر لازم برای این کار اندیشیده شده است.


حسینقلی قوانلو روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: در زمستان سال قبل سردی هوا، افت فشار گاز و قحطی برق موجب تعطیلی ۴۵ روزه واحدهای صنعتی بزرگ مازندران شد، اما امسال برای جلوگیری از تعطیلی این واحدها با مصوبه شورای پدافند غیرعامل استان، اجرای طرح سوزاندن مازوت بجای گاز در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تا حالا ۶۰ تا ۷۰ واحد صنعتی بزرگ استان برای دوگانه سوز شدن باهدف جلوگیری از وقفه در روند تولید در فصول سرد اقدام نموده اند، اظهار داشت: برنامه دوگانه سوز شدن واحدهای صنعتی بزرگ مازندران باجدیت در دستور کار است و امیدواریم شرکت پخش فرآورده نفتی ساری نهایت همکاری را برای تامین سوخت جایگزین با صنعتگران استان در ماه های آتی داشته باشد.
قوانلو گفت: ۴۰ واحد تولیدی آجرپزی و ۲ کارخانه تولید سیمان در مازندران وجود دارد که برای جلوگیری از تعطیلی این واحدها، به طور قطع سوخت جایگزین درصورت اُفت فشار گاز ناشی از سردی هوا به آنها تخصیص می یابد.
وی اضافه کرد: متاسفانه برای دوگانه سوز شدن واحدهای تولیدی بزرگ و متوسط استان هیچگونه تسهیلاتی در نظر گرفته نمی گردد و کمبود نقدینگی موجب تاخیر در اجرای دوگانه سوز شدن این واحدها در کوتاه مدت خواهد شد.
رییس سازمان صنعت مازندران با اعلان اینکه ۱۵ سال پیش تمام واحدهای صنعتی بزرگ استان دوگانه سوز بودند، اظهار داشت: اما باتوجه به فراوانی گاز و استفاده نشدن از سامانه های مصرف گازوئیل یا مازوت در آن سال ها، مالکان واحدهای صنعتی مبادرت به فروش این تجهیزات کردند و الان باید باردیگر مبلغ زیادی را جهت راه اندازی این سامانه های سوخت رسانی به خط تولید پرداخت نمایند.
وی اضافه کرد: مشکل اساسی کمبود برق و گاز در بعضی از ماه های سال به سبب فرسودگی تجهیزات در نیروگاه ها و تحریم های خارجی است.
در استان مازندران ۱۵۰ واحد صنعتی بزرگ وجود دارد.
شورای پدافند غیرعامل مازندران در نشست اواخر شهریور ماه امسال باتوجه به در پیش بودن فصول سرما و احتمال افت فشار گاز، طی مصوبه ای از سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست تا درباب تامین سوخت دوم صنایع و واحدهای ذیربط به ویژه در سطح صنایع بزرگ و کارخانه های سیمان اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.


1400/07/03
17:59:34
5.0 / 5
187
تگهای خبر: تور , توقف تولید , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو