معاون وزیر صنعت خبر داد:

رشد 26 درصدی اشتغال صنعتی در 5 ماه نخست امسال

رشد 26 درصدی اشتغال صنعتی در 5 ماه نخست امسال به گزارش مستر کار معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با مرور وضعیت فاکتورهای صنعتی در پنج ماه ابتدایی امسال، اظهار داشت: در طول این مدت با بهره برداری از واحدهای صنعتی بیش از 64 هزار اشتغال صنعتی به وجود آمده که در هم سنجی با پارینه نزدیک به 26 درصد رشد داشته است.


به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدی صادقی نیارکی» اضافه کرد: تا ابتدای شهریورماه امسال با صدور پروانه های بهره برداری، بیش از دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید افزوده شد که با رشد حدود چهار درصدی در مقایسه با زمان مشابه پارینه همراه بوده است.
وی از رشد ۱۷۳ درصدی سرمایه گذاری واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره برداری آگاهی داد و اظهار داشت: بر اساس گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، واحدهای تولیدی به بهره برداری رسیده از شروع امسال تا ابتدای شهریور بیش از ۱۰۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی انجام داده اند که قسمتی از این سرمایه گذاری ها مربوط به طرح های توسعه ای بوده است.
معاون امور صنایع وزارت صنعت همین طور با اشاره به وضعیت تولید محصولات منتخب صنعتی اشاره کرد: وضعیت تولید ۲۴ محصول منتخب صنعتی بطور مستمر بررسی می شود و هر ماه روند تولید این محصولات مورد واکاوی قرار می گیرد.
صادقی نیارکی بیان داشت: در پنج ماه نخست امسال از بین ۲۴ محصول منتخب صنعتی، تولید ۱۱محصول از رشد مناسبی برخوردار بوده است که روند تولید کامیون، کامیونت و کشنده با رشد حدود ۶۰ درصدی و ماشین لباس شویی و روغن تولید شده نباتی با رشد ۳۷ درصدی در صدر این محصولات قرار دارد.
به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا، به اذعان کارشناسان واکاوی آمارها و ثبت رشد در بخش صنعت حاکی از افزایش علاقه مندی جامعه به سرمایه گذاری و صیانت از ظرفیت های تولید است.


منبع:

1400/07/05
14:16:25
5.0 / 5
147
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو