تولید توت ارگانیک برمبنای استانداردهای اتحادیه اروپا در کشور

تولید توت ارگانیک برمبنای استانداردهای اتحادیه اروپا در کشور مستر کار: پژوهشگران یکی از شرکت های فناور، با ایجاد باغات توتستان، نسبت به تولید توت خشک ارگانیک و شهد آن با قابلیت صادراتی اقدام نمودند و بگفته آنها گواهی ارگانیک برمبنای استانداردهای اتحادیه اروپا برای این محصولات صادر گردیده است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، یکی از خواص ویژه میوه و عصاره توت سفید با وجود طعم دلپذیر و شیرین آن، خاصیت ضد دیابتی آنست که بتازگی مورد توجه خیلی از شرکت های بزرگ محصولات غذایی قرار گرفته است. این محصول دارای مواد شیمیایی است که همانند داروهای ضد دیابت عمل می کند؛ چونکه این مواد شیمیایی جذب مواد قندی در خون را کم می کنند.
این مکانیزم عملکردی توت موجب می شود که بدن قند خودرا در یک سطح مناسب نگهدارد و حتی آنرا پایین آورد.
همچون خواص توت می توان به خواص ضد سرطانی، مؤثر در درمان آب مروارید، محافظ کبد، کاهش فشار خون و کلسترول و کنترل کننده وزن بدن اشاره نمود. در این راستا یکی از شرکت های فناور موفق به تولید توت ارگانیک برمبنای مجوزهای اتحادیه اروپا شده است.
حیدر کریمی، رئیس هیات مدیره یکی از شرکت های فناور در گفت و گو با ایسنا، گفت: همچون محصولات این شرکت تولید ارگانیک توت خشک و عصاره آنست که برمبنای استانداردهای اروپا تولید می شود.
وی با اعلان اینکه برای تولید این محصولات، حدود ۱۲۰ باغ را تحت بازرسی شرکت سوئیسی Bio Inspecta ایجاد کردیم، اشاره کرد: بازرسی این شرکت باعث شده که برای محصولات ارگانیک تولید شده، گواهی ارگانیک اتحادیه اروپا صادر شود.
کریمی، محصولات ارگانیک را محصولاتی دانست که طبق استانداردهای خاصی هستند، اظهار نمود: این شرکت سوئیسی در حین بازرسی باغات، پارامترهایی چون شرایط آب و هوایی، آب مصرفی برای باغات، میزان ارتفاع باغات از سطح دریا، میزان رسوباتی که از جاده ها و خیابان ها به باغات می رسد و همین طور میزان کود دهی و سم داده شده به محصول را به مدت ۳ سال مورد ارزیابی قرار می دهند.
عضو هیات رییسه این شرکت افزود: در صورتیکه پارامترهای اندازه گیری شده برمبنای استانداردها باشد، گواهی برمبنای استاندارد ارگانیک اتحادیه اروپا برای محصولات تولید شده صادر خواهد شد.
وی با تاکید بر این که بر این اساس ما محصول توت و عصاره آنرا با قابلیت صادراتی در استان کرمانشاه تولید می نماییم، اشاره کرد: ما در سال قبل توت خشک و شهد آنرا بصورت محدود برای مجارستان، سوئیس و سوئد ارسال کردیم.
حیدری، پرورش کرم ابریشم را از دیگر برنامه های آتی این شرکت نام برد و افزود: مطالعات اجرای این طرح در دستور کار قرار دارد، چونکه در این فاز برنامه داریم تا به روش های مدرن نسبت به پرورش کرم ابریشم اقدام نماییم.
منبع:

1400/07/08
10:52:55
5.0 / 5
94
تگهای خبر: تور , تولید , جاده , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو