سند آمایش سرزمینی صنعت معدن و تجارت ایران تهیه می شود

سند آمایش سرزمینی صنعت معدن و تجارت ایران تهیه می شود به گزارش مستر کار ایرنا- رئیس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و مسئول طرح آمایش سرزمینی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: دولت با اجرای طرحی با عنوان آمایش سرزمینی به بررسی طرح های اولویت دار صنعتی، معدنی و تجاری استانهای مختلف در چارچوب یک سند می پردازد.


به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا احمد تشکینی روز پنجشنبه در یاسوج عنوان کرد: در این سند پروژه های اولویت دار نیمه تمام صنعتی، معدنی و تجاری مناطق مختلف استانهای کشور بررسی و برای آنها برنامه دقیق و قابل اجرایی تدوین می شود.
وی بیان نمود: تابحال آمایش سرزمینی صنعتی، معدنی و تجاری استان سیستان و بلوچستان تدوین شده و پنج استان دیگر همچون کهگیلویه و بویراحمد هم در دست تهیه است.
تشکینی اضافه کرد: با تدوین این سند چشم انداز توسعه صنعتی معدنی و تجاری استان ها مشخص و با اجرای دقیق آن اهداف توسعه استان ها محقق می شود.
وی اظهار داشت: سیاست وزارت صمت شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود استان ها و همینطور تعیین تکلیف طرح های نیمه تمام در چارچوب طرح آمایش است.
وی بیان نمود: وزارت صمت با کمک سازمان های توسعه ایران همچون ایمیدرو تسهیلات و مشوق های لازم زمینه توسعه صنعتی و معدنی استانهای محروم را فراهم می آورد.
نمایشگاه بین المللی یاسوج از اولویت های آمایش سرزمینی کهگیلویه بویراحمد می شود
مسئول طرح آمایش وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی یاسوج در طرح های اولویت دار آمایش سرزمینی کهگیلویه بویراحمد قرار داده می شود.
تشکینی در بازدید از سایت نمایشگاه بین المللی یاسوج اضافه کرد: تعیین تکلیف عرصه محل اجرا در دستور کار جدی قرار خواهد گرفت و با تشکیل جلسات تخصصی با حضور کلیه مرتبطین با این پروژه، امیدواریم این ظرفیت و پتانسیل بالقوه موجود به فعلیت برسد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد هم در این بازید اظهار داشت: سایت نمایشگاه یاسوج که توسط بخش خصوصی در دست اجراست با مشکل تملک اراضی روبرو است.
سالار حسین پور اضافه کرد: بخش خصوصی تمایل دارد که با انتقال سند مالکیت اراضی ۳۰ هکتاری این مجموعه به سرمایه گذاری مطمئن در این سایت ادامه دهد.
زنجیره تولید کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج تکمیل می شود
تشکینی در بازدید از کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز هم اظهار داشت: تکمیل زنجیره تولید این کارخانه از دیگر اولویت های آمایش سرزمینی کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود و برای توسعه این واحد تلاش خواهد نمود.
وی عنوان کرد: برپایه گزارش مسؤلان کارخانه ۶۰۰ میلیاردریال برای تکمیل زنجیره تولیدات این کارخانه نیاز است که این مبلغ در کمیسیون های مربوطه مطرح و با عنایت به پیشرفت های صورت گرفته تصویب و تأمین خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد هم اظهار داشت: این کارخانه الان با ۴۰ درصد ظرفیت تولید درحال فعالیت است و در صورت تخصیص اعتبار تولید آن افزایش خواهد یافت.
حسین پور بیان نمود: درصورت تکمیل زنجیره تولید این کارخانه ۱۸۰ نفر به اشتغال کنونی این واحد صنعتی اضافه خواهد شد.
وی عنوان کرد: با ظرفیت تولید کنونی ۳۹ نفر مشغول به کار هستند و درصورت تأمین اعتبار این رقم علاوه بر افزایش تولید، اشتغالزایی هم خواهد داشت.
مدیرعامل کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج هم اظهار داشت: انواع آرد، نشاسته، گلوتن و گلوکز همچون تولیدات این واحد صنعتی است.
سید علی وفایی مقدم بیان نمود: این کارخانه الان با ظرفیت ۱۲ هزار تن انواع آرد در سال درحال فعالیت است و درصورت تکمیل طرح توسعه آن به یکی از واحدهای صنعتی مهم جنوب کشور در شاخه فعالیت خود تبدیل خواهد شد.

1400/07/09
11:44:30
5.0 / 5
106
تگهای خبر: پژو , تور , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو