با حضور دادستان تهران صورت گرفت؛

مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شمس آباد مورد پیگیری قرار|گرفت

مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شمس آباد مورد پیگیری قرار|گرفت مستر کار: مشکلات شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد به همت دادستان عمومی و انقلاب تهران و با حضور برخی از نمایندگان و مدیران دستگاه های دولتی خدمات رسان و سازمان های مرتبط، بررسی و مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.


پس از بازدید هفته گذشته دادستان عمومی و انقلاب تهران از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شمس آباد، مشکلات و درخواست های حقوقی و قضایی تولیدکنندگان و صنعتگران آن مجموعه با تشکیل کارگروه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران به ریاست دادستان عمومی و انقلاب تهران و دعوت دادستانی تهران از نمایندگان شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد و مدیران دستگاه های دولتی خدمات رسان و سازمان های مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش مستر کار به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، در این نشست که بامداد امروز چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ به میزبانی دادستانی تهران و با حضور دکتر القاصی، دبیرستاد اقتصاد مقاومتی در محل دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شد، مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی شمس آباد در سه محور صدور اسناد مالکیت واحدهای تولیدی، تامین آب مورد نیاز واحدهای صنعتی و اختلاف با هیئت های داوری با حضور نمایندگان بخش های خدمت رسان و مرتبط مورد رسیدگی قرار گرفت.
در ابتدای این جلسه دادستان تهران و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران، به اقدامات اخیر دادستانی تهران و ستاد اقتصاد مقاومتی در حوزه حمایت حقوقی و قضایی از حوزه اقتصاد، صنعت و تولید بمنظور کمک به رفع موانع تولید و پیش گیری از تبعات نامطلوب نابسامانی های اقتصادی در امنیت و آرامش جامعه اشاره نمود و گفت: اعتقاد ما این است که گلوگاه هایی که سبب ایجاد مانع و مشکل در بحث واحد های تولیدی و صنعتی می شود را شناسایی نماییم و با ورود قضایی و تشکیل کارگروه ها و جلسات ویژه به رفع موانع کمک نماییم.
دادستان تهران به بازدید هفته گذشته خود از شهرک صنعتی شمس آباد اشاره نمود و اضافه کرد: در بازدید از این مجموعه، متوجه شدیم این همه سرمایه و کانون کار و فعالیت و تولید مهیا و ظرفیت های بسیار بالایی بصورت بالقوه و بالفعل برقرار است و تولیدکنندگان و صنعتگران هم علی رغم مشکلات ارزی و بانکی و سایر مشکلات، روحیه و انگیزه بسیار بالایی برای کار و فعالیت دارند.
دکتر القاصی اشاره کرد: بسیاری از این مشکلات قابل پیگیریست و به خصوص در بحث آب و برق، دستگاه های خدمت رسان وظیفه دارند زیرساخت ها را برای فعالان تولید و صنعت فراهم آورند.
دادستان تهران اضافه کرد: در بعضی موارد هم پرونده هایی در سیستم قضایی داشتند که قابل پیگیریست و قرار شد پس از بازدید مشکلات واحدهای تولیدی را در کارگروه زیرمجموعه ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح نماییم.
وی تصریح کرد: این بازدید یک دورنمای بسیارخوب به ما ارائه داد که در مسیری که بایستی حمایت نماییم و از نظرات صنعتگران و تولیدکنندگان استفاده نمائیم، گام برداریم.
دادستان تهران اضافه کرد: درآسیب شناسی های انجام شده از وضعیت زندانیان مشخص شد که ریشه به زندان افتادن خیلی از افراد، بیکاری و نوسانات اقتصادیست و در بازدیدی که روز گذشته از مجموعه زندان داشتیم، خودم با چند زندانی ملاقات کردم که کارآفرین بودند.
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با اعلان اینکه مشکلات این افراد قابل پیگیری می باشد، گفت: شأن ستاد اقتصاد مقاومتی این است که با لطمه شناسی، گلوگاه های فساد اقتصادی را شناسایی و موانع تولید را رفع کند.
وی افزود: ما ظرفیت بسیار خوبی در اختیار داریم و با ورود و مشارکت می توان حمایت کرد و از لطمه ها و جرایم پیشگیری نمود.
دادستان تهران در بخش دیگری از سخنان خود، بر حمایت حقوقی و قضایی از تسهیلات بانکی دریافت شده توسط تولیدکنندگان و صنعتگران تاکید کرد و اضافه کرد: در زمینه بانک، کارهای بانکی و تسهیلاتی که از مجاری بانکها در اختیار افراد قرار می گیرد، اگر این پروسه در یک مجموعه نظام مند قرار گیرد، از بسیاری از مفاسد و مشکلات پیشگیری می شود.
وی همین طور به اقدامات اخیر دادستانی در ورود به رفع موانع ترخیص تعدادی از کالاها و داروهای مورد نیاز کشور از گمرک اشاره نمود و اضافه کرد: در زمینه صادرات و واردات کالاها با یکسری موانع گمرکی و فرایندهای دست و پاگیر اداری مواجه هستیم که نیازمند اصلاح و بازبینی است.
دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با اعلان اینکه بتازگی بحث ورود کامیون هایی که مدت زیادی را در گمرک مانده بود داشتیم، افزود: حدود ۶ هزار کامیون که با ارز منشأ خارجی وارد شده بود بنا به یکسری ایرادات و موانع غیر قابل توجیه، بیش از یکسال در گمرک معطل مانده بود که با تصمیماتی که گرفته شد زمینه خروج اینها برقرار شد.
در ادامه این جلسه نمایندگان شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس به بیان مسائل و مشکلات خود در حوزه عدم صدور اسناد مالکیت واحدهای تولیدی، مشکل کمبود آب و مشکلات مربوط به آراء صادره در هیئت های حل اختلاف پرداختند و نمایندگان دستگاه های ذیربط و خدمات رسان نیز توضیحات و پیشنهاداتی برای حل و فصل مشکلات ارائه دادند و در آخر قرار شد با تداوم بررسی در جلسات تخصصی ظرف دو هفته نتیجه به دادستانی تهران اعلام گردد.


منبع:

1400/07/10
10:06:36
5.0 / 5
108
تگهای خبر: امنیت , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو