تحقق وعده رئیس جمهوری محل اسکان معدنکاران طبس بهسازی شد

تحقق وعده رئیس جمهوری محل اسکان معدنکاران طبس بهسازی شد عملیات بهسازی محل اسکان کارگران معدن زغال سنگ طبس به دنبال بازدید رئیس جمهوری از معدن زغال سنگ پروده و تعیین مهلت ۲۰ روزه برای رسیدگی به وضعیت زندگی و مسکن کارگران این معدن به پایان رسید و یکی دیگر از دستورات آیت الله رئیسی در سومین سفر استانی محقق شد.


به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا رئیس جمهوری روز جمعه نوزدهم شهریور سال جاری در مسافرت از پیش اعلام نشده وارد شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی شد و بعد از سخنرانی در جمع مردم طبس، با بالگرد به معدن زغال سنگ پروده این شهرستان رفت.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی در این بازدید هوایی و زمینی که وزیران کشور و صنعت، معدن و تجارت، معاون اجرایی رئیس جمهوری، رئیس دفتر رئیس جمهوری و استاندار خراسان جنوبی هم حضور داشتند، وضعیت معادن زغال سنگ را بررسی کرد و سپس چهره به چهره با کارگران و معدنچیان به گفت و گو پرداخت که یکی از موارد مطرح شده از جانب کارگران، وضعیت نامطلوب محل اسکان و خوابگاه ها در محل معادن بود.
رییس جمهوری در پاسخ به مطالبات کارگران معدن زغال سنگ اظهار داشت: از همین هم اکنون به مدت ۲۰ روز حداکثر به پیمانکاران وقت می دهم که وضعیت زندگی کارگران را در اینجا متحول کنند و اگر این اقدام را در این زمان انجام ندهند، اقدام لازم را انجام می دهم.
وی همینطور خواهان تحول و اصلاح نظام پیمانکاری شد که جزو مصوبات سفر رئیس جمهوری به خراسان جنوبی قرار گرفته است.
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم ۲۳ شهریور ماه به دنبال سفر رئیس جمهوری به شهرستان طبس و دستور ویژه آیت الله رئیسی برای رسیدگی به وضعیت رفاهی و معیشتی کارگران معدن، به این شهرستان رفت تا روند تصمیمات و اقدامات در دست انجام را از نزدیک بررسی کند.
"حاتم شاکرمی" از محل خوابگاه های کارگران بعضی از معادن طبس که به صورت پیمانکاری برای شرکتهای بزرگ تر فعالیت می نمایند بازدید کرد همچون شرکتهای پیمانکاری طرف قرارداد شرکت زغال سنگ پروده همینطور شرکت معدن جو طبس؛ همزمان مقادیری تجهیزات رفاهی از قبیل تشک هم تحویل خوابگاه های معدنچیان این شرکت ها شد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این بازدید ضمن شنیدن مشکلات و درد دل های کارگران معادن، کانکس ها را مکان مطلوبی برای اقامت کارگران ندانست و اظهار داشت: این کانکس ها باید با فضای بهتری جایگزین شود.
وی پیمانکاران معدن را ملزم به بهبود فوری وضعیت رفاهی خوابگاه های کارگران دانست.


رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس امروز (یکشنبه ۱۱ مهر ماه) از آخر عملیات بهسازی محل اسکان کارگران معدن طبس اطلاع داد.
محمود زارع نیا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: آیت الله رئیسی در مسافرت به شهرستان طبس و بازدید از محل اسکان کارگران معدن، مهلت ۲۰ روزه را برای پیمانکاران در جهت بهبود وضعیت کارگران این معدن در نظر گرفت.
وی بیان نمود: در این زمان در چارچوب یک برنامه کوتاه مدت یکسری اقدامات رفاهی، تسطیح محوطه، تخریب کانکس ها و محیط های نامناسب، رنگ آمیزی مجموعه، تأمین تخت و پتو، تعویض کابل ها و شبکه برق انجام و محوطه باردیگر نوسازی شد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس اعتبار هزینه شده در این حوزه را ۲ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: در این مجموعه ۳۳۶ نیروی معدنکار در ۲ شیفت ۱۵ روزه فعالیت دارند.
وی خاطرنشان کرد: درمورد موارد در ارتباط با دستمزد و حقوق کارگران معدن هم جلساتی با سازمان تأمین اجتماعی برگزار و مکاتباتی انجام شده است.
زارع نیا با اشاره به اینکه یکسری برنامه های بلندمدت هم در این مجموعه در دستور کار قرار دارد اظهار داشت: راه اندازی پایگاه امداد و نجات معادن طبس در محل مجتمع پروده چهار مشخص شده و ایمیدرو مجری آن انتخاب شده است.
وی اضافه کرد: با عنایت به این که مهم ترین حوزه زغالی کشور در حوزه خراسان جنوبی و شهرستان طبس قرار دارد و بیشترین نیروی کارگری را در این مجتمع داریم همینطور با عنایت به ماهیت معادن زغال سنگ که شرایط ایمنی و حادثه خیلی اهمیت دارد راه اندازی و تکمیل این پایگاه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و باید در اولویت قرار گیرد.
خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.منبع:

1400/07/12
10:19:12
5.0 / 5
94
تگهای خبر: تور , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو