مسترکار - دنیای خودرو
رییس اتاق تجاری ایران:

اقتصاد فعلی کشور تحمل آزمون و خطا ندارد

اقتصاد فعلی کشور تحمل آزمون و خطا ندارد به گزارش مستر کار ایرنا- رییس اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار داشت: حالا شرایط اقتصادی کشور به شکلی است که تحمل و فرصتی برای آزمون و خطا در این عرصه وجود ندارد.


به گزارش مستر کار به نقل از خبرگزاری ایرنا، غلامحسین شافعی روز شنبه در آیین افتتاح ساختمان جدید اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان با اعلان اینکه امروز شاید آخرین فرصت برای بهبود شرایط اقتصادی کشور باشد اظهار داشت: بهبود اقتصاد سال هاست که در سخن، اولویت اول کشور است اما تمام نشانه ها می گوید که در عمل مورد توجه نبوده است.
وی اضافه کرد: اگر تنها ۲۰ درصد از سفارش های مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد و تولید عملی می شد، مشکلی نداشتیم؛ بطور مثال در سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها»، موانع بیشتری بر سر راه تولید قرار گرفته است.
رئیس اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار داشت: سیر حرکت اقتصادی کشور در سال قبل نشان میدهد که سهم ایران از اقتصاد جهانی نصف شده است.
شافعی بیان کرد: در زمینه صنعت و کشاورزی، تعبیر درستی از خودکفایی در کشور وجود ندارد و تصور می شود خودکفایی یعنی تولید صفر تا ۱۰۰ محصولات را خودمان انجام دهیم و بطور مثال، کارخانه بجای توجه به اصل محصول، در صدد است کارتن مورد نیاز بسته بندی را نیز خودش تولید نماید.
وی اضافه کرد: مدیران عالی استانها و کشور در ستادهای مختلف تقسیم شده اند و به انجام وظیفه مشغول هستند؛ این مساله موجب طولانی شدن روند کارها می شود و از سویی یافتن مسئول پاسخگو مشکل می شود و همیشه یافتن مقصر دشوار است.
رئیس اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اظهار داشت: هیچ دولتی بدون کمک بخش خصوصی توانایی حل مشکلات کشور را ندارد.
احداث ساختمان جدید اتاق تجاری، صنایع، معادن وکشاورزی استان در ورودی غربی شهر سمنان در زمینی به مساحت پنج هزار و ۶۰۰ مترمربع و زیربنای پنج هزار و ۲۰۰ مترمربع از سال ۹۳ شروع شد و امروز با حضور رییس اتاق تجاری ایران و هیات همراه و تعدادی از مقامات استان سمنان راه اندازی شد.


منبع:

1400/08/09
12:01:41
435
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو