مسترکار - دنیای خودرو
گزارش مستر كار؛

اولتیماتوم 3روزه سازمان بازرسی به وزیر صمت

اولتیماتوم 3روزه سازمان بازرسی به وزیر صمت مستر کار: سازمان بازرسی کل کشور در نامه ای به وزیر صمت، در ارتباط با التهابات و نابسامانی به وجود آمده در ارتباط با قرعه کشی اخیر خودرو، خواهان توضیحات فاطمی امین شد.


به گزارش مستر کار به نقل از مهر، موضوع قرعه کشی خودرو ها مسئله ای است که از همان ابتدای امر تا کنون انتقادات زیادی را به همراه داشت. این انتقادها و گلایه های مردم اخیراً به گوش مسئولان سازمان بازرسی کل کشور رسیده است و این سازمان به موضوع نحوه قرعه کشی خودرو ها ورود کرده است. البته کار فقط به ورود این سازمان ختم نمی گردد و روز گذشته سازمان بازرسی کل کشور در نامه ای انتقاداتی را خطاب به وزیر صمت در این رابطه مطرح کرده است. در نامه ارسالی از طرف سازمان بازرسی کل کشور آمده است که: پیرو نامه مورخ ۱۲ اردیبهشت استحضار می رساند از آنجایی وفق ابلاغیه صادره از طرف جنابعالی بعنوان مدیرعامل سابق سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص ایجاد تمهیدات لازم برای قرعه کشی متمرکز خودرو توسط سازمان مورد اشاره در تاریخ نهم خرداد پروسه قرعه کشی خودرو تحت سامانه یکپارچه فروش خودرو را برگزار، لیکن بواسطه نابسامانی در نحوه قرعه کشی تعداد ۱۲۰۱۹۳ نفر از متقاضیان در وهله اول جزو منتخبین قرعه کشی اعلام اما در تعاقب امر به اشخاص موصوف اعلام گردید مشارالیهم جز منتخبین رزرو می باشند.
مراتب منتج به بروز تشویش اذهان عمومی و اجتماعی در مواد مختلف ذیربط و نیز تماسهای مکرر متقاضیان از اقصا نقاط کشور با ستاد خبری این سازمان شد و سرپرست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بعنوان متولی اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری قرعه کشی متمرکز خودرو اظهار داشت کلیه مباحث فنی کارشناسی طراحی و راه اندازی سامانه مذکور بوسیله معاونت صنایع حمل و نقل و دفتر تخصصی ذیربط در زمینه خودرو صورت گرفته پس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به صراحت و بر خلاف مفاد ابلاغیه صدرالذکر جنابعالی از پذیرش مسئولیت درباب سامانه یکپارچه فروش خودرو خودداری نموده و مسئولیت را متوجه دفتر تخصصی ذیربط در آن دستگاه برشمرده است. باتوجه به مراتب معنونه و نظر به التهابات و نابسامانی به وجود آمده موصوف نزد عموم مردم بواسطه عدم برنامه ریزی لازم، فقد زیرساخت های فنی بمنظور تحلیل طراحی و پیاده سازی و پشتیبانی سامانه یکپارچه فروش خودرو از طرف وزارت صمت و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و فقط ایجاد انتظار برای آحاد جامعه از طرف حاکمیت با بیان راه اندازی و فروش خودرا بوسیله سامانه اعلامی تحت عنوان سامانه یکپارچه فروش خودرو بدون اطمینان از عملکرد و کارایی آن و نیز عدم توجه به مفاد نامه های هشداری قبلی از این مرجع، مقرراست اجرای مفاد ماده ۳۲ قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور توضیحات خودرا راسا حداکثر ظرف مدت سه روز از وصول این مکاتبه به این مرجع منعکس نمائید. در این نامه که از طرف احمد رحمانیان، قائم مقام سازمان و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی و به تاریخ ۱۸ خطاب به فاطمی امین وزیر صمت نگاشته شده است، وزارت صمت و شخص وزیر باید توضیحات خودرا در این رابطه به سازمان بازرسی کل کشور اعلام نماید.


منبع:

1401/03/23
09:55:25
241
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو