مسترکار - دنیای خودرو

تابستان داغ تسلا ادامه دارد

تابستان داغ تسلا ادامه دارد به گزارش مستر کار برآوردهای اولیه انجمن خودرو های مسافری چین نشان داد، تسلا سازنده خودرو های الکتریکی آمریکایی، حدود ۷۸ هزار خودروی ساخت چین را در ماه ژوئن فروخت. این میزان نسبت به ماه می، زمانی که تسلا ۳۲ هزار و ۱۶۵ دستگاه خودروی ساخت چین به فروش رساند، ۱۴۲ درصد و نسبت به سال قبل ۱۳۵ درصد افزایش داشت.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، کارخانه تسلا در شانگهای، قطب اقتصادی چین، در سه ماهه دوم به شدت تحت تأثیر قرنطینه قرار گرفت که این سایت را مجبور به توقف تولید به مدت ۲۲ روز از اواخر ماه مارس کرد.
این کارخانه که مدل ۳ و مدل Ys را تولید می کند، در ۱۹ آوریل بازگشایی شد و در ۱۱ می صادرات را از سر گرفت اما برای بازگرداندن تولید به سطح پیش از قرنطینه مشکل داشت.
مشکلات در چین بعنوان یک عامل کلیدی در نظر گرفته شد که سبب شد تسلا کاهش ۱۸ درصدی تحویل سه ماهه دوم را نسبت به سه ماهه قبل گزارش دهد و به رکورد تحویل سه ماهه نزدیک دو ساله را آخر دهد.
ماه گذشته، رویترز با استناد به یک یادداشت اعلام نمود که تسلا می خواهد در ماه ژوئن بیشتر از ۷۱ هزار خودرو در کارخانه خود در شانگهای تولید نماید. بر مبنای یادداشت داخلی جداگانه ای که رویترز مشاهده کرده است، این کارخانه درحال ارتقاء برای افزایش تولید خود است. در این یادداشت آمده است که هدف این کارخانه در نهایت تولید ۲۲ هزار خودرو در هفته است.
انجمن خودرو های مسافری چین تخمین زده است که ۱.۹۲۶ میلیون خودروی سواری در سرتاسر چین در ماه ژوئن فروخته شده است که ۲۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است. به ویژه، خودرو های الکتریکی فروش بالایی داشتند و انجمن اعلام نمود فروش کلی ژوئن می تواند به ۵۴۶ هزار دستگاه برسد که ۱۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.
منبع:

1401/04/16
12:43:58
198
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو