مسترکار - دنیای خودرو

سقوط فروش جهانی رنو

سقوط فروش جهانی رنو خودروساز فرانسوی رنو اعلام نمود که فروش خودرو در نیمه اول سال 2022 بعد از توقف فعالیت در روسیه، 30 درصد کم شد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، شرکت خودروسازی رنو، یکی از نخستین خودروسازان غربی است که لطمه از دست دادن بازار مهم را درپی جنگ اوکراین آشکار کرد. رنواعلام کرد که فروش جهانی آن نسبت به سال قبل ۲۹.۷ درصد کم شده و به بالای یک میلیون دستگاه خودرو رسیده است.
بدون احتساب کارهای آوتوواز و رنو روسیه، تعداد واحدهای فروخته شده نسبت به سال قبل ۱۲ درصد کاهش داشته است. سهام رنو در معاملات اولیه ۲.۳ درصد سقوط کرد.
به گزارش جی پی مورگان، روسیه دومین بازار بزرگ رنو پیش از جنگ بود و ۱۵ درصد از درآمد را به خود اختصاص داد. این گروه، اوایل سال جاری فعالیت خودرا در این کشور تعطیل کرد و اعلام نمود که رنو روسیه و ۶۷.۷ درصد از سهام آوتوواز را به فروش خواهد رساند.
طبق گزارش رویترز، این گروه فرانسوی علاوه بر تاثیر خروج از روسیه به بحران نیمه هادی ها اشاره نمود، بااینکه چشم انداز خوشایندی را در مورد تولید تراشه برای نیمه دوم سال ارائه کرد.
فابریس کامبولیو، مدیر عامل رنو اظهار داشت که این شرکت شاهد بهبودهایی بوده است و انتظار دارد سطح تولید نیمه هادی ها در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ نسبت به نیمه اول بطور قابل توجهی بالاتر باشد.1401/04/22
07:55:43
531
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو