مسترکار - دنیای خودرو
وزیر صمت:

خروج تدریجی خودرو از قرعه کشی

خروج تدریجی خودرو از قرعه کشی به گزارش مستر کار مرکزی وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: خروج خودرو ها از قرعه کشی به تدریج اتفاق خواهد افتاد.


سید رضا فاطمی امین جمعه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱ در جریان بازدید از سه واحد تولیدی و صنعتی در شهرک صنعتی کاوه شهرستان ساوه اظهار نمود: در جریان این بازدیدها مشکلات صنایع از نزدیک بررسی و جلساتی برای حل مشکلات آنها تشکیل و برای برون رفت از موانع پیش رو تصمیم گیری می شود.
وی با اشاره به این که برخی مشکلاتی که توسط مدیران صنایع مطرح می شود از قبل پیش بینی و احصا شده است، اظهار نمود: برخی مسائل برای نخستین بار گفته می شود که به ما برای اتخاذ تدابیر لازم برای برون رفت از مشکلات کمک می نماید.
وی با اعلان اینکه در شهرستان ها بیش از آنکه مشکل اشتغال داشته باشیم با مشکل کمبود مسکن مواجه هستیم، اظهار نمود: بر این اساس در تعاملی که شرکت شهرک های صنعتی با وزارت راه و شهرسازی برقرار کرده مقرر شده است که بوسیله واگذاری زمین رایگان و اعطای تسهیلات به صنعتگران زمینه تولید مسکن مورد نیاز نیروی کار شاغل در صنایع فراهم گردد تا مشکل کمبود مسکن در جامعه کارگری مرتفع شود.
وزیر صمت در ادامه اظهار داشت: ساوه به سبب مزیت صنعتی و گستردگی صنایع، فرصت مناسبی برای توسعه متوازن دارد و باید بر کارهای دانش بنیان و کیفی سازی متمرکز شود.
وی با اشاره به قدمت بالا و ظرفیت های گوناگون واحدهای صنعتی و تولیدی در شهر صنعتی کاوه به عنوان بزرگترین شهرصنعتی کشور مستقر در ساوه اظهار داشت: سیاست دولت، اجرای طرح های توسعه ای با هزینه کمتر در این واحدهای پرظرفیت و دارای قدمت بالاست.
وزیر صمت در پاسخ به این پرسش که چه زمانی مسئله قرعه کشی خودرو در کشور به انتها خواهد رسید، اظهار داشت: خروج خودرو از قرعه کشی تابع عرضه و تقاضا و سازوکار بازار است و اختتام قرعه کشی به تدریج اتفاق خواهد افتاد.
وی بیان کرد: در شرکت خودرو سازی سایپا به جز دو خودرو تمامی خودرو های تولیدی از پروسه قرعه کشی خارج شده اند.
فاطمی امین با اشاره به آمار بالای تولید خودرو در کشور اظهار داشت: آمار تولید خودرو های ناقص در کشور به صفر رسیده است و هر خودرویی که وارد خط تولید می شود به طور کامل تولید و از خط تولید خارج می شود.
وی اشاره کرد: در آبان و آذر ماه سال قبل ۱۷۰ هزار خودروی ناقص در کشور تولید شده بود که امسال به ۲۰ هزار دستگاه خودرو کم شد و به مرور زمان به صفر خواهد رسید و روند خودرو بسیار مطلوب است.
وزیر صمت در جریان سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان مرکزی در بدو ورود به شهرستان ساوه پس ازگلباران و ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان به زور در یک نقطه حاشیه نشین شهر ساوه از سه واحد تولیدی کاوه فلوت لاستیک پارس و زرین رویا بازدید کرد.
منبع:

1401/05/01
10:11:51
181
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو