مسترکار - دنیای خودرو

طلای جهانی به کانال ۱۹۰۰ دلاری خواهد رسید؟

طلای جهانی به کانال ۱۹۰۰ دلاری خواهد رسید؟ به گزارش مستر کار قیمت طلا امروز جمعه و قبل از انتشار آمار مشاغل در ایالات متحده، به بالاترین حد یک ماهه خود رسید چونکه عقب نشینی بازدهی خزانه داری و نگرانی های فزاینده رکود اقتصادی سبب افزایش تقاضای پناهگاه امن شد و طلا را در راه سومین افزایش هفتگی متوالی نگه داشت.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا بعد از رسیدن به بالاترین سطح خود از پنجم ماه جولای با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۷۹۱ دلار و ۷۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا هم با ۰.۰۳ درصد افزایش به ۱۷۹۲ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت ها در این هفته ۱.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
جفری هالی، تحلیلگر ارشد OANDA اظهار داشت: طلا همچنان از دلار ضعیف تر که ناشی از کاهش بازده اوراق قرضه ایالات متحده است، سود می برد چونکه بازارها در اوج تورم و رکود قیمت گذاری می کنند.
بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه داری کاهش پیدا کرد و هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را کم کرد.
تمرکز بازار حالا بر گزارش ماهانه حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده است که در در اواخر روز منتشر می شود و می تواند شفافیت بیشتری در مورد برنامه های انقباض فدرال رزرو برای مبارزه با تورم فزاینده عرضه نماید. اقتصاددانان انتظار دارند در جولای ۲۵۰ هزار شغل افزایش یابد.
یک روند ملایم حقوق و دستمزد از حرکت صعودی طلا حمایت می کند چونکه احیانا با کاهش بازدهی، یک دوره دیگر از تضعیف دلار را به همراه خواهد داشت. هالی اضافه کرد: طلا باید به سمت منطقه ۱۹۰۰ دلاری در جلسات آینده ادامه دهد.
بانک مرکزی انگلیس در کوشش برای فرونشاندن تورم فزاینده، نرخ بهره را به بیشترین میزان از سال ۱۹۹۵ افزایش داد. دلار در مقابل رقبای خود ۰.۲ درصد افزوده شد و سبب شد طلا برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد.
در بازار سایر فلزات گرانبها، بهای هر اونس نقره با ۰.۵ درصد افزایش به ۲۰.۲۵ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۰۸۱ دلار و ۴۳ سنت رسید و پلاتین با ۰.۸ درصد افزایش به ۹۳۳ دلار و ۹۱ سنت در هر اونس رسید و سومین افزایش هفتگی متوالی خویش را در پیش گرفت.1401/05/14
13:47:14
158
5.0 از 5
تگهای خبر: تور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو