مسترکار - دنیای خودرو

اظهارنظر رییس استاندارد درباره ی انتقاد پلیس از کیفیت خودرو

اظهارنظر رییس استاندارد درباره ی انتقاد پلیس از کیفیت خودرو به گزارش مستر کار، رییس سازمان ملی استاندارد با اعلان اینکه پنج نوع خودرو شامل تیبا، تیبا 2، سمند، ساینا و 405 slx دیگر تولید نمی گردد، درباره ی اظهارات پلیس راهور که بتازگی گفته بود کیفیت خودرو های تولید داخل هیچ تفاوتی با گذشته نکرده، اشاره کرد: اگر طبق قانون سازمان ملی استاندارد در این رابطه مرجعیت دارد، بگذارید به وظایف خود عمل نماییم. اگر هم پلیس مرجعیت دارد، به وظایفش عمل کند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، مهدی اسلام پناه در نشستی با خبرنگاران با اعلان اینکه ۳۶۵ گونه صنعت تا حالا شناسایی شده، اظهار نمود: هدف این نیست از چند صد هزار خرده فروشی بازرسی شود، بلکه هدف کنترل کیفیت در سرمنشا و مراکز پخش است. بررسی ها حاکی از ۴۱.۳۵ درصد کم فروشی در میان ۳۶۵ صنعت شناسایی شده است. البته نمی توان چشمی این مساله کم فروشی را تشخیص داد و حتما باید در لابراتوار بررسی شود.
وی همین طور درباره ی توقف تولید خودرو های غیراستاندارد، اظهار داشت: پنج نوع خودرو شامل تیبا، تیبا ۲، سمند، ساینا و ۴۰۵ slx دیگر تولید نمی گردد. البته تعهداتی که خودروسازان از قبل دارند باید ارائه شوند. هر چند خودروسازان برمبنای تعهدات ۱۵ گانه باید برای این تعهدات اجازه میگرفتن و در این رابطه تخطی کرده اند.
این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره ی اظهارات پلیس راهور که بتازگی گفته بود کیفیت خودرو های تولید داخل هیچ تفاوتی با گذشته نکرده، اشاره کرد: اگر طبق قانون سازمان ملی استاندارد در این رابطه مرجعیت دارید، بگذارید به وظایف خود عمل نماییم. اگر هم پلیس مرجعیت دارد برود به وظایفش عمل کند.
آیا تولید تعداد بیشتری از خودرو ها متوقف می شود؟
اسلام پناه همین طور در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص احتمال توقف تولید تعداد بیشتری از خودرو ها، اظهار داشت: هدف کسب ایمنی، استانداردسازی، رضایت مشتری و سلامت است. بر این اساس هر کالایی این موارد را پاس نکند، ممکنست مشمول بررسی، نظارت و کنترل باشد.
وی در آخر از برنامه ریزی این سازمان برای تقویت عضویت ها در پیمان های بین المللی و افزایش سهم ایران در تجارت حلال آگاهی داد و اظهار داشت که با وجود شرایط جنگی و مشکلات تامین کالاهای اساسی در جهان، در ایران ذخیره سازی کالاهای اساسی استاندارد مطلوب است.
منبع:

1401/05/23
23:12:06
154
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو