مسترکار - دنیای خودرو

جزییات وام ۵۰ میلیون تومانی خبرنگاران

جزییات وام ۵۰ میلیون تومانی خبرنگاران مستر کار: سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) با اعلان اینکه وام 50 میلیون تومانی خبرنگاران با 18 درصد سود و یک ضامن پرداخت خواهد شد، اظهار داشت که مقرر است در گام بعدی وام 50 میلیون تومانی لوازم خانگی ایرانی به 200 هزار زوج در قالب جهیزیه هم تعلق گیرد.


امید قالیباف در گفت و گو با ایسنا، درباره ی جزییات تخصیص وام ۵۰ میلیون تومانی به خبرنگاران اظهار داشت: برمبنای تفاهم نامه سه جانبه بین وزارت صمت، بانکها و تولیدکنندگان، قرار شده وزارت ارشاد اسامی خبرنگارانی که در سامانه معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه عضو هستند را به وزارت صمت اعلام نماید تا آنها در قالب این تفاهم نامه از بانکها وام ۵۰ میلیون تومانی برای خرید لوازم خانگی ایرانی دریافت نمایند.
تاکید بر پرداخت وام با یک ضامن
بگفته وی سود این تسهیلات ۱۸ درصد است. البته تولید کنندگان موظف شدند ۵ درصد تخفیف برای خبرنگاران اعمال کنند. همین طور در تفاهمنامه تاکید شده بانکها فقط با یک ضامن این وام را پرداخت کنند.
قالیباف در پاسخ به سوالی درباره ی پیچیدگی ثبت اطلاعات خبرنگاران در سامانه وزارت ارشاد، اظهار داشت: این مساله به معاونت امور مطبوعاتی وزارت ارشاد برمی گردد که باید ثبت نام خبرنگاران را در سامانه تسهیل کند. در اصل وزارت صمت برای اجرای تفاهم نامه آماده است و فقط باید اسامی در اختیار این وزارتخانه قرار بگیرد و بعد هم خبرنگارانی که اسامی آنها در سامانه وجود دارد می توانند برای دریافت وام به بانک مراجعه کنند.
سخنگوی وزارت صمت همین طور اظهار داشت که مقرر است در گام بعدی به زودی وام ۵۰ میلیون تومانی لوازم خانگی ایرانی به ۲۰۰ هزار زوج در قالب جهیزیه هم تعلق گیرد که جزییات این طرح به زودی اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: منابع اختصاص داده شده به این طرح ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.
منبع:

1401/05/24
08:36:11
175
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو