مسترکار - دنیای خودرو
رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد

آغاز همکاریهای جدید برای تولید خودرو ایرانی- روسی

آغاز همکاریهای جدید برای تولید خودرو ایرانی- روسی مستر کار: رییس سازمان توسعه تجارت می گوید که شرایط برای توسعه همکاری میان ایران و روسیه چه در حوزه تولید خودرو و چه در تامین قطعات فراهم گشته است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، علیرضا پیمان پاک امروز دوشنبه و در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه اتومبیلیتی روسیه اظهار داشت: حوزه خودرو، قطعات خودرو و زنجیره ارزش در رابطه با خودرو از محورهای مهمی است که زمینه ساز توسعه روابط اقتصادی و افزایش همکاریهای تجاری دو کشور را گسترش می شود.
وی ادامه داد: نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، از نمایشگاه های معتبر روسیه به حساب می آید که فرصت بسیار خوبی را فراهم نمود تا شرکتهای قطعه ساز و خودروساز ایران با حضور فعال و جدی در آن، بتوانند توانمندی ها و ظرفیت های فنی خویش را به نمایش بگذارند.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه از دو ماه گذشته، با همکاری بخش خصوصی و حمایت دولت، برنامه ریزی منسجمی برای برگزاری این نمایشگاه و حضور موثر در آن انجام شده، خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه، شرکتهای ایرانی سالنی بیشتر از ۱۰۰۰ متر را به خود اختصاص دادند که بزرگترین میزان حضور شرکت ها و در اختیار گرفتن بیشترین فضای نمایشگاهی در طول تاریخ برگزاری نمایشگاه های بین المللی، برای کشورمان است.
پیمان پاک افزود: قبل از برگزاری نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، نشست های مختلفی میان مجموعه های متناظر خودروساز با شرکتهای منتاظر قطعه ساز انجام شده و در جریان این نمایشگاه هم چندین نشست تخصصی و B۲B میان متخصصان ایرانی و خارجی در حوزه های در رابطه با صنعت خودرو برگزار می شود.
او همینطور اضافه کرد: مباحث در ارتباط با مسائل مالی و ساختارهای حقوقی جهت همکاریهای صنعتی و فناوری میان دو کشور که در ماه های اخیر تعریف و هدف گذاری شده و در جریان برگزاری این نمایشگاه قراردادهای آن منعقد می شود، هم در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه به نظر می آید نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، شروع جدی برای همکاریهای بزرگ میان ایران و روسیه در عرصه تولید خودرو و مهم تر از آن حوزه های تأمین و صادرات قطعات خودرو خواهد شد، اظهار داشت: پروژه های مشترکی هم میان شرکتهای ایرانی و روسیه ای در عرصه تولید خودرو و قطعات آن تعریف خواهد شد تا زمینه های لازم جهت ارتقای صنعت خودرو در هر دو کشور را ایجاد نماید.
طبق گزارش سازمان توسعه تجارت، نمایشگاه اتومبیلیتی روسیه از امروز دوشنبه ۳۱ مرداد تا سوم شهریورماه ۱۴۰۱ (برابر با ۲۲ تا ۲۵ اوت ۲۰۲۲) در محل نمایشگاه های بین المللی مسکو (Expo Center) و با حضور حدود ۶۰۰ شرکت از ۱۸ کشور و در ۳۰ هزار متر فضای نمایشگاهی برگزار می گردد.
منبع:

1401/05/31
21:12:25
207
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو