مسترکار - دنیای خودرو

خرید تضمینی 70 هزار تن گندم در استان مرکزی

خرید تضمینی 70 هزار تن گندم در استان مرکزی به گزارش مستر کار، مرکزی مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی اظهار داشت: امسال تابحال 70 هزار تن گندم در 17 مرکز و 2 سیلو خریداری شده که نسبت به سال قبل افزایش 3 برابری داشته است.


سیدحسین هاشمی روز دوشنبه ۳۱ مرداد در نشست با اصحاب رسانه اظهار نمود: شبکه تعاون روستایی استان مرکزی شامل دو بخش غیردولتی و دولتی است که بخش غیردولتی آن شامل شرکت هایی تعاونی است که هویت و جایگاه خصوصی دارند و شرکت های تعاونی تولید، تعاونی روستایی، تعاونی زنان و تعاونی کشاورزی و نظام صنفی کشاورزی را شامل می شوند.
وی ادامه داد: در استان مرکزی ۹۱ شرکت تعاون روستایی با بیش از ۸۰ هزار سهامدار فعالیت دارند که قدیمی ترین تشکل های غیردولتی در کشور می باشند، همین طور ۴۵ شرکت تعاونی کشاورزی با حدود ۳۰ هزار عضو نیز وجود دارد که در زمینه های مختلف کشاورزی فعالیت دارند.
مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی بیان کرد: در زمینه تعاونی های تولید روستایی نیز ۲۵ شرکت و حدود ۲۵ هزار سهامدار در بخش کمک به پروسه تولید محصولات کشاورزی و تامین نهاده ها فعالیت دارند. تعاونی های زنان روستایی نیز در سطح استان ۱۰ شرکت هستند که با ۹۳۰ عضو فعالیت دارند.
هاشمی بیان کرد: ۸ اتحادیه تعاون روستایی شهرستانی، یک اتحادیه تعاون روستایی استانی، یک اتحادیه تعاونی های تولید روستایی استانی و ۵ اتحادیه تعاونی کشاورزی استانی و مجموعه های نظام صنفی در سطح استان مرکزی فعالیت دارند.
وی با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش شبکه تعاون روستایی افزود: در سطح استان مرکزی ۷۹ باب انبار محصولات کشاورزی با ظرفیت حدود ۷۰ هزار تن و ۳۹ باب انبارهای دولتی وجود دارد که مالکیت آنها با دولت می باشد که شرکتها از آن استفاده می نمایند.
مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی با اشاره به این که ۵ سایت تولید بذر گواهی شده در استان فعالیت دارند، بیان کرد: این سایت ها تقریباً ۸۵ درصد کل بذر اصلاح شده گندم و جو و دانه های روغنی را تامین و توزیع می کنند، ظرفیت این سایت ها ۳۰ هزار تن در سال است.
هاشمی سیلوهای تحت مالکیت تعاون روستایی را ۳ باب با ظرفیت ۴۵ هزارتن عنوان نمود و اظهار داشت: کارخانه تولید کنسانتره به ظرفیت ۳۰ هزار تن در سال، ۳ باب شهرک گلخانه ای، میدان تره بار اراک، ۱۲۰ واحد تولید گوساله پرواری در تلخاب، ۲۵ غرفه دائمی عرضه محصولات کشاورزی، ۴ جایگاه سوخت و ۳۶ فروشگاه مواد سوختی در مجموعه تعاون روستایی استان فعالیت دارند، سال قبل ۵۰ میلیون لیتر سوخت از طرف تعاونی های استان توزیع شده است.
وی درباب عملکرد تعاون روستایی استان در سال ۱۴۰۰ افزود: حدود ۹۷ هزار تن خرید توافقی محصولات زراعی و باغی به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان در استان انجام شده است، همین طور توریع ۳ هزار تن انواع کالای اساسی به ارزش ۴۹ میلیارد تومان نیز در بازه زمانی مذکور انجام شده است.
مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی درباب توزیع میوه شب عید در نوروز ۱۴۰۱ نیز اضافه کرد: ۹۰۰ تن میوه در سطح استان مرکزی به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان در این زمان توزیع شده است.
هاشمی افزود: تهیه و توزیع ۴۲ هزار تن انواع کود شیمیایی، آلی و گیاهی، توزیع ۳۲ هزار لیتر انواع سموم شیمیایی، ۳۶ هزارتن انواع نهاده های دامی، توزیع ۳۵۰۰ تن انواع بذور اصلاح شده از دیگر اقدامات در سطح استان بوده است.
وی بیان کرد: در امتداد طرح خرید و جمع آوری شیر تولیدی مازاد دامداران، سال قبل ۶۵۰۰ تن شیر خریداری و به کارخانه های محصولات لبنی تحویل گردید. در سال قبل ۴۱ میلیارد تومان تسهیلات از منابع مشخص در اختیار شرکت های تعاونی قرار گرفته است.
مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی با اشاره به اجرای طرح کشاورزی قراردادی در ۱۰ استان کشور همچون استان مرکزی اظهار داشت: این طرح در ۱۰ هزار هکتار از مزارع استان در نیمه دوم سال انجام شده و استان در این رابطه رتبه سوم را به خود اختصاص داد.
هاشمی افزود: افتتاح فاز دوم سردخانه ساوه به ظرفیت ۳ هزارتن، ساخت مجتمع اداری تجاری در اراک، ساخت مجتمع خدمات رفاهی در میدان میوه و تره بار اراک، مرمت و نوسازی و بازسازی ۴ باب فروشگاه مصرف در اراک و ساوه و شازند و خمین، راه اندازی ۴ باب کارگاه خوراک دام به ظرفیت اسمی ۲۵ هزارتن، تهیه و توزیع ۷۰ هزار اصله نهال زیتون و توزیع اینترنتی ۲۰۰ تن کالا همچون اقدامات زیربنایی در استان بوده است.
وی نبود نقدینگی و اعتبار و سرمایه گذار را همچون مشکلات در این عرصه عنوان نمود.
هاشمی اشاره کرد: امسال تا حالا ۷۰ هزارتن گندم در ۱۷ مرکز و ۲ سیلو خرید تضمینی شده که نسبت به سال قبل افزایش ۳ برابری داشته است.
منبع:

1401/06/01
10:31:26
206
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو