مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صمت مطرح كرد؛

افزایش 40 درصدی ظرفیت صادرات در کشور

افزایش 40 درصدی ظرفیت صادرات در کشور به گزارش مستر کار، معاون وزیر صمت با اشاره به افزایش 40 درصدی ظرفیت صادرات اظهار داشت: فعال ترین رویکرد دولت دیپلماسی اقتصادی و تجاری است.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، علیرضا پیمان پاک بامداد دوشنبه در جریان افتتاح چند واحد تولیدی و صنعتی در گیلان و در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات دولت بمنظور توسعه صادرات و تسهیل واردات اظهار داشت: با برنامه های اجرائی در نظر گرفته شده برای افزایش دو برابری صادرات نفتی طی ۴ سال دولت، اقدامات خوبی انجام شده است.
معاون وزیر صمت با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی ظرفیت صادرات اضافه کرد: فعال ترین رویکرد دولت، دیپلماسی اقتصادی و تجاری است و باتوجه به فرماندهی واحد و هماهنگ به وجود آمده تحت نظر معاون اول رییس جمهور، ارتباطات خوبی با بازار کشورهای دیگر همچون اوراسیا، قفقاز و دریای خزر به وجود آمده است.
وی با اعلان اینکه اعزام هیئت های ایرانی به کشورهای مختلف و برگزاری نشست هایی بمنظور توسعه روابط اقتصادی و تجاری با آنها ادامه دار خواهد بود اضافه کرد: توافق بین آذربایجان، روسیه و ایران منجر به تسهیل صادرات کالا شد و پیگیری و پشتیبانی رییس جمهور و وزرا از تکمیل طرح هایی همچون کریدور شمال جنوب، لجستیک دریای خزر و راه آهن آستارا ادامه دارد.
پیمان پاک با اشاره به پیش بینی جهش صادراتی کوتاه مدت در زمینه اوراسیا بیان کرد: یکی از مبادی این حوزه، گیلان و بنادر انزلی و آستارا است و مذاکراتی نیز با این رویکرد انجام شده است.
وی افزود: در مسافرت وزیر صمت به مسکو، مذاکرات درباره ی گیلان نیز انجام شد و جمع بندی خوبی داشتیم و اقدامات کوتاه مدت و طولانی مدت پایدار در زمینه توسعه تجارت و در نتیجه رونق تولید خواهیم داشت.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اشاره کرد: توسعه حوزه تجارت، صرفه اقتصادی برای واحدهای تولیدی بوسیله افزایش ظرفیت آن دارد و بوسیله ارتباط با بازارهای جهانی شاهد رشد پایدار خواهیم بود.


منبع:

1401/06/07
11:53:25
179
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو