مسترکار - دنیای خودرو
مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی عنوان كرد

شکست هدف گذاری بهره وری در تمام برنامه های توسعه

شکست هدف گذاری بهره وری در تمام برنامه های توسعه به گزارش مستر کار، مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به اینکه بررسی ۵۰۰ شرکت برتر نشان می هد مهم ترین شاخصی که در سالهای اخیر نزولی بوده، بهره وری است، اظهار داشت: هدفگذاری بهره وری در هیچ کدام از برنامه های توسعه محقق نشده و حتی ۳۰ درصد هدفگذاری هم در عمل اتفاق نیفتاده است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، ابوالفضل کیانی در نشست خبری بیست و پنجمین سال رتبه بندی شرکتهای برتر، اظهار نمود: تفاوت اشتغال در شرکتهای بزرگ با کوچک و متوسط اینست که در شرکتهای بزرگ اشتغال پایدار می باشد، اما در واحدهای کوچک و متوسط اشتغال زودبازده است، اما لزوما پایدار نیست. همینطور اشتغال در واحدهای بزرگ در مناطق مختلف در زنجیره تأمین ایجاد می شود و توسعه منطقه ای را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه هدف اصلی این ارزیابی شفافیت اطلاعات برای کسب و کارها، تولید اطلاعات برای بنگاه ها و جامعه علمی کشور، رجوع حاکمیت برای کسب اطلاعات در رابطه با بنگاه ها، ارتقای برند کارفرمایی بنگاه های برتر که منجر به رجوع بیشتر مشتری ها و تسهیل شرایط اصلاح تسهیلات به آنها می شود، خاطرنشان کرد: همینطور با عنایت به این که اطلاعات شرکتهای برتر در اختیار سفارتخانه ها قرار می گیرد، امکان ارتباطات بین المللی شرکت ها هم فراهم می شود.
کیانی با اشاره به اینکه روش رتبه بندی سازمان، مشابه فورچون ۵۰۰ است، اظهار داشت: ابتدا شاخص فقط درآمد بود، اما این شاخص هم اکنون به ۳۲ مورد همچون اشتغال، بهره وری، ارزش افزوده، تعاملات بین المللی و غیره افزوده شده است.
به گفته این مقام مسئول امسال ۵۷ شرکت دانش بنیان در میان شرکتهای مورد بررسی برای انتخاب واحدهای برتر قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه مهم ترین شاخصی که در این بازه زمانی نزولی بوده بهره وری است، اظهار داشت: در برنامه ششم سه درصد از رشد هشت درصدی اقتصاد باید از راه استقرار چرخه بهره وری در بنگاه ها محقق می شد که نشده است. بهره وری نیازمند دانش و فرهنگ است، اما فرهنگ بهره وری در ایران ضعیف است و باید سیستم آموزشی نقش ایفا کند.
به گفته این مقام مسئول هدفگذاری بهره وری در برنامه های توسعه محقق نشده و حتی ۳۰ درصد هدفگذاری هم در عمل اتفاق نیفتاده است.
وی با اشاره به اینکه توقع از شرکتهای سرمایه گذاری اینست که به جای پرداختن به مسائل کاذب، منابع خویش را به سمت تولید هدایت کنند، اظهار داشت: بعنوان مشوق برای شرکت ها مقرر شده از سال جاری مدیران عامل شرکتهای برتر می توانند به صورت بورسیه در مقطع ارشد و دکترای حرفه ای در رشته ام بی ای به صورت مجانی از آموزش های سازمان استفاده نمایند.
منبع:

1401/06/14
11:05:17
176
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو