مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صمت:

847 شهرک صنعتی فعال در کشور وجود دارد

847 شهرک صنعتی فعال در کشور وجود دارد به گزارش مستر کار، لرستان معاون وزیر صمت اظهار داشت: 847 شهرک صنعتی فعال در کشور وجود دارد.


علی رسولیان در آیین شروع عملیات اجرائی پروژه های منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد که امروز برگزار شد، اظهار داشت: با اهمیت ترین مسئله کشور اشتغال است که اگر بخواهیم اشتغال ایجاد و رفاه مردم فراهم گردد باید تولید داشته باشیم.
وی اشاره کرد: در استان هایی مانند لرستان که دارای ظرفیت بالایی هستند نباید شاهد این باشیم که آمار بیکاری بالا بوده با صنعت در آن کمتر باشد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اشاره کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد رشد و پیشرفت این منطقه هستیم و همه باید تلاش نماییم ظرفیت و شرایط برای تولید فراهم گردد.
رسولیان افزود: رییس جمهور در تمام سفرهای خود عمده تمرکز و توجه ایشان به صنایع راکد و تعطیل بوده و در این جهت ورود پیدا می کنند به جهت اینکه زمینه تولید افزایش پیدا کند و هدف تولید و اشتغال است.
وی بیان کرد: در سازمان صنایع کوچک خودرا موظف می دانیم که زیرساخت های که در استانهای محروم به ویژه استانهای با ظرفیت صنعتی که شرایط ایجاد نشده برای توسعه صنعتی این زیرساخت ها را فراهم نماییم.
معاون وزیر صمت افزود: امسال بیش از هشت هزار میلیارد تومان برای زیرساخت های شهرک های صنعتی سرمایه گذاری و هزینه خواهیم کرد.
رسولیان با اعلان اینکه همزمان با سفر رییس جمهور اعتبارات خوبی اختصاص یافته است، اضافه کرد: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل سفر رییس جمهور برای تصفیه خانه شهرک های صنعتی هزینه شده و ۱۰ هزار میلیارد تومان دولت در دور اول سفرهای برای ایجاد زیر ساخت ها صنعتی کشور هزینه شده است.
وی اظهار داشت: در امتداد تحقق عدالت صنعتی در استانهای مختلف کشور، از همین هفته گروههای مختلفی از کارشناسان و مدیران توانمند به استانها اعزام شده اند و ظرفیت های جدید سرمایه گذاری را شناسایی می کنند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اشاره کرد: در مجموع در کشور چهار منطقه متفاوت برمبنای شهرستان ها ایجاد می نماییم تا بتوانیم کمک های موثرتر و بهتری به این مناطق داشته باشیم.
رسولیان اشاره کرد: هم اکنون ۸۴۷ شهرک صنعتی فعال در کشور وجود است که بیش از ۴۹ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرک ها فعالیت دارند.
منبع:

1401/06/15
08:36:53
131
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو