مسترکار - دنیای خودرو

سایه ادامه دار جنگ در تولید غلات اوکراین

سایه ادامه دار جنگ در تولید غلات اوکراین به گزارش مستر کار، سرویس نظارت بر محصولات اتحادیه اروپا (MARS) روز دوشنبه (۱۲ سپتامبر) در برآوردهای به روز شده برای این کشور جنگ زده اعلام نمود که انتظار می رود برداشت ذرت اوکراین ۲۴ درصد کمتر از سال قبل و پنج درصد کمتر از میانگین پنج ساله باشد و به ۳۲ میلیون تن برسد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، اوکراین یکی از بزرگ ترین صادرکنندگان آفتابگردان جهان است، انتظار می رود برداشت این محصول نسبت به سال گذشته، ۱۵ درصد کاهش پیدا کند و به ۱۳.۹ میلیون تن برسد که دو درصد کمتر از میانگین پنج ساله است.
نتایج بررسی ها نشان داده است که جنگ روسیه ضد اوکراین شاهد کاهش سطح زیر کشت ذرت و آفتابگردان بوده است. در نتیجه، پیشبینی تولید ما برای هر دو محصول کمتر از میانگین پنج ساله است.
سرویس نظارت بر محصولات اتحادیه اروپا اعلام نمود که حدود چهار درصد از ذرت، ۱۰ درصد از آفتابگردان و هفت درصد از تولید دانه سویا در مناطقی است که هم اکنون در معرض جنگ هستند.
برای محصولات زمستانه که برداشت آنها به پایان رسیده است، سهم ۲۲ درصد از کل تولید گندم نرم، ۲۰ درصد برای جو و ۱۳ درصد برای کلزاست.
به نقل از رویترز، تحلیل گران درگیر این هستند که اوکراین، که معمولا یکی از بزرگ ترین تأمین کنندگان جهان است، امسال با ادامه جنگ با روسیه، چه مقدار غلات می تواند برداشت و صادر کند.
منبع:

1401/06/22
09:48:35
97
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو