مسترکار - دنیای خودرو

برنامه کاهش کمبود جهانی کود کلید خورد

برنامه کاهش کمبود جهانی کود کلید خورد مستر کار: پیشنهاد سازمان ملل در خصوص از سرگیری صادرات آمونیاک روسیه بوسیله اوکراین، این امیدواری را به وجود آورده است که می توان کمبود جهانی کود را کم کرد و همچنین، کمبود غذا در جهان را که به سبب درگیری در اوکراین تشدید شده است کم کرد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، سازمان ملل پیشنهاد کرد که گاز آمونیاک متعلق به تولیدکننده کود روسی Uralchem بوسیله خط لوله به مرز اوکراین پمپاژ شود. این خط لوله برای پمپاژ ۲.۵ میلیون تن آمونیاک در سال از منطقه ولگا روسیه به بندر یوژنی در دریای سیاه اوکراین در نزدیکی اودسا طراحی شده است که بعد از اعزام نیروهای روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه تعطیل شد.
قسمتی از خط لوله از منطقه میکولائیف در اوکراین می گذرد که بطور منظم گلوله باران می شود، هرچند تا به امروز از هر گونه صدمه ای جلوگیری شده است.
آمونیاک یک عنصر کلیدی در تولید کود نیترات است که کشاورزان همچون تولیدکنندگان گندم هنگام کاشت محصولات در پاییز و بهار برای عملکرد خوب و محتوای پروتئین به آن نیاز دارند.
افزایش شدید قیمت گاز اروپا موجب کمبود جهانی کود نیتروژن شده است. صنعت کود روسیه تخمین می زند که تا ۷۰ درصد از کارخانه های آمونیاک اروپا تولید خودرا متوقف کرده یا کاهش داده اند. کشاورزان در فرانسه هم اکنون ۲۰ درصد کمتر از سطح پوشش کود در یک سال قبل هستند و نگران محصولات ۲۰۲۳ هستند.
روسیه قبلاً ۴.۴ میلیون تن آمونیاک در سال صادر می کرد که ۲۰ درصد تجارت جهانی دریایی را تشکیل می داد. آمونیاک روسیه عمدتا به تولیدکنندگان کود در مراکش، ترکیه، آسیای جنوب شرقی و آفریقا می رفت که سازمان ملل برای مساعدت با کاهش بحران جهانی غذا، مایل به بازیابی تولید آنهاست.
به گزارش رویترز، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد بعد از تماس با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، اظهار داشت که رفع موانع بر سر راه صادرات کود روسی کاملا ضرورت دارد. او ماه گذشته به خبرنگاران گفت، هیچ چاره ای برای بحران جهانی غذا بدون اطمینان از دسترسی کامل جهانی به محصولات غذایی اوکراین و غذا و کودهای روسیه وجود ندارد.1401/06/25
10:26:44
361
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صادرات , صنعت , لوله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو