مسترکار - دنیای خودرو
مدیر طرح های كلان ستاد حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری مطرح كرد

ایجاد ارتباط میان دانش بنیان های حوزه خودرو با صنعت از راه راه اندازی مرکز تحقیقات مشترک

ایجاد ارتباط میان دانش بنیان های حوزه خودرو با صنعت از راه راه اندازی مرکز تحقیقات مشترک به گزارش مستر کار، مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به نبود ارتباط میان شرکتهای دانش بنیان و صنعت خودروسازی، اظهار داشت: در این خصوص مبادرت به راه اندازی مرکز تحقیقاتی با شرکت سایپا کردیم.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، دکتر شهریار زینی امروز در نشست هماهنگی رویداد فناورانه خودرو های آینده، اظهار داشت: ما به موازات برگزاری این رویداد در تلاش هستیم تا به هم رسانی را میان فعالان این عرصه ایجاد نماییم.
وی ضمن اشاره به بخشی از چالش های پیش روی صنعت خودرو های هیبریدی و برقی، اظهار نمود: هم اکنون برای توسعه ایستگاه های شارژ دستوالعمل های خاصی وجود ندارد؛ ازاین رو با وزارت نیرو و مپنا قراردادی منعقد کردیم که خروجی آن نقشه راه و سند راهی برای توسعه این ایستگاه ها است.
زینی تصریح کرد: این سند برای تایید باید به شورایعالی انقلاب فرهنگی ارسال شود، ولی احتیاج به به روز رسانی دارد که معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در این عرصه وارد شده و به روز رسانی این سند بطور قطع با حضور فعالان این عرصه خواهد بود.
مدیر طرح های کلان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نبود زیر ساخت های آزمون های خودرو های هیبریدی و برقی را از دیگر خلأهای این حوزه نام برد و خاطرنشان کرد: ما این زیر ساخت ها را شناسایی کردیم و مقرر است مرکز آزمون خودرو های برقی را راه اندازی نماییم.
وی ضمن اشاره به نبود ارتباط میان شرکتهای دانش بنیان و بخش های دولتی و نیمه دولتی خودروسازی، افزود: دلیل این عدم ارتباط وجود گلوگاه ها در بخش خودروسازی بوده است و برای رفع این چالش ما مرکز تحقیقات سایپا را راه اندازی کردیم.
وی افزود: این مرکز می تواند پایگاهی برای همکاری شرکت ها با صنعت باشد.
زینی تصریح کرد: تمام تلاش ما در پس از برگزاری رویداد فناورانه خودرو های آینده است و درصدد هستیم بگونه ای برنامه ریزی نماییم که در روز رویداد قراردادها امضا شود.
به نقل از ایشان، در این رویداد از چند قطعه و محصولات شرکتهای دانش بنیان رونمایی خواهد شد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، گروه توسعه تکنولوژی های جدید ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با مرکز تحقیقات خودرو شرکت سایپا با هدف بهره گیری از توان شرکتهای دانش بنیان در ارتقای صنعت خودروسازی نسبت به برگزاری رویداد فناورانه خودرو های آینده در ایام ۲۵ و ۲۶ مهرماه اقدام نموده است.
خودرو های برقی، هیبریدی و متصل و زیرساخت های تست و آزمون از محورهای این رویداد است.
منبع:

1401/06/29
11:53:16
148
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو