مسترکار - دنیای خودرو

رکود به بخش تولید انگلیس رسید

رکود به بخش تولید انگلیس رسید به گزارش مستر کار، نظرسنجی ماهانه کنفدراسیون صنایع بریتانیا در روز چهارشنبه نشان داد که تولیدکنندگان بریتانیایی انتظار دارند بیشترین کاهش تولید از آغاز سال قبل در سه ماه آینده را تجربه کنند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، تراز خروجی مورد انتظار کنفدراسیون صنعت بریتانیا (CBI) که تفاوت بین درصد تولیدکنندگانی را که انتظار افزایش تولید را در سه ماه آینده دارند و تولیدکنندگانی که انتظار کاهش دارند را اندازه گیری می کند، در ماه سپتامبر از منفی دو درصد به منفی ۱۷ درصد در ماه آگوست کاهش پیدا کرد که پایین ترین سطح از ژانویه ۲۰۲۱ بود.
آنا لیچ، معاون اقتصاددان ارشد CBI اظهار داشت: واضح است رکود که منشأ آن خدمات مصرف کننده است، به بخش تولید هم سرایت کرده است. با این وجود، ثبت سفارش ها قویتر از حد انتظار و منفی دو درصد بود که بالاتر از منفی هفت درصد ماه آگوست و بالاتر از انتظارات اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز برای کاهش بیشتر به منفی ۱۱ درصد بود. این نظرسنجی بین ۲۴ اگوست و ۱۴ سپتامبر انجام شد.
بانک مرکزی انگلیس ماه گذشته پیش بینی نمود که بریتانیا احتمالا در سه ماهه پایانی سالجاری وارد رکود خواهد شد اما خیلی از اقتصاددانان فکر می کنند که امکان دارد بعد از اقدامات دولت از این امر اجتناب شود.
ارقام CBI نشان داده است که طی سه ماه گذشته رشد قابل توجهی در تولید خودرو و سایر وسایل نقلیه وجود داشته است اما این کاهش با نزول موارد دیگر، بخصوص برای تولید کنندگان موادغذایی و نوشیدنی، جبران شد.
انتظارات قیمت تولیدکنندگان از ۵۷ درصد به ۵۹ درصد افزوده شد و بالاترین میزان از ماه می و بسیار بالاتر از میانگین بلندمدت ۶ درصد آن بود.
به صورت گسترده انتظار می رود که بانک مرکزی انگلیس، نرخ بهره را امروز پنجشنبه از ۱.۷۵ درصد به حداقل ۲.۲۵ درصد افزایش دهد تا تورم قیمت مصرف کننده را مهار کند.
منبع:

1401/07/01
14:29:31
174
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو