مسترکار - دنیای خودرو
سلاجقه:

اسقاط خودرو به بی راهه می رود

اسقاط خودرو به بی راهه می رود به گزارش مستر کار، رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: مقرر بود یک درصد از قیمت تمام شده خودرو به صندوق ملی محیط زیست واریز شود و توسط این صندوق پروسه اسقاط مدیریت گردد.


به گزارش مستر کار به نقل از مهر علی سلاجقه در جمع خبرنگاران در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در این جلسه قرار شد تا گزارش عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در برنامه ششم توسعه ارائه شود.

علی سلاجقه ضمن اشاره به این که بیش از ۶۰ درصد مجموعه احکام محیط زیستی برنامه ششم توسعه فرابخشی است، به این معنا که دستگاهها باید تکالیف خودرا اجرا و سپس سازمان حفاظت محیط زیست وظیفه نظارتی خودرا اعمال نماید، افزود: عدم انجام تکالیف توسط سایر دستگاهها موجب می شود سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه گزارش عملکرد و ترک فعل های مطرح شده وضعیت مناسبی نداشته باشد.

سلاجقه با تکیه بر این که ارتباط چندانی بین این سازمان و کمیسیون کشاورزی مجلس وجود ندارد که این ضعف از طرف سازمان صیانت از محیط زیست می باشد و باید برطرف شود، اظهار داشت: مقرر شده است برمبنای تقویم زمانی نشست هایی را با نمایندگان و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس داشته باشیم تا گزارشی از دستاورهای سازمان حفاظت محیط زیست ارائه نماییم.

معاون رییس جمهور با تکیه بر این که باید از وزیر صنعت، معدن و تجارت گلایه ای داشته باشم برای اینکه در بحث اصلاحیه قانون اسقاط خودرو مقرر بود یک درصد از قیمت تمام شده خودرو به صندوق ملی محیط زیست واریز شود و توسط این صندوق پروسه اسقاط مدیریت گردد، اظهار داشت: این میزان به یک و نیم درصد از قیمت تمام شده خودرو افزوده شده اما به صندوق زیر مجموعه وزارت صمت واریز خواهد شد که قابل پذیرش نمی باشد و با این پروسه مسئله اسقاط خودرو به بی راهه می رود و معنا و مفهومی نخواهد داشت.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به این که مسائل را بوسیله ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی پیگیری می نماییم، افزود: یک و نیم درصد از قیمت تمام شده خودرو ها باید به صندوق ملی محیط زیست واریز شود تا صرف تسهیلات به صنایع، خصوصاً صنایع خودرویی گردد.

سلاجقه درباب اجرای قانون هوای پاک نیز اظهار داشت: امیدواریم اتفاقات خوبی در حوزه نزولات جوی رخ دهد اما واقعیت این است که در نیمه دوم سال با بحث تراکم آلاینده های صنعتی مواجه هستیم. در این حوزه مکاتبات خوبی با وزیر نفت داشته ایم تا بتوانیم نیروگاه ها را از مازوت سوزی دور نماییم.

وی ضمن اشاره به این که در استان اصفهان بین پالایشگاه و نیروگاه اصفهان قرارداد تهاتری درحال انعقاد است تا شاهد مازوت سوزی نباشیم، افزود: در شهرستان شازند نیز بدنبال این هستیم که بین پالایشگاه و نیروگاه تهاتری به انجام برسد و مازوت سوزی را به حداقل برسانیم. پالایشگاه شازند سوخت با سولفور کم تولید می کند که به مصرف کشتیرانی و سایر صنایع می رسد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: در نیروگاه های بعثت و منتظر قائم (عج) بدنبال این هستیم که سوخت مازوت را به حداقل برسانیم تمهیدات خوبی در نظر گرفته شده است تا سال خوبی را داشته باشیم.

1401/07/29
12:06:48
268
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو